Kultura 28 cze 2019 | Redaktor
Warsztaty improwizacji teatralnej dla dzieci w KPCK

fot. ilustracyjna, Pixabay

Dzieci w wieku od siedmiu do czternastu lat będą miały okazję we wtorek (2 lipca) wziąć udział w warsztatach organizowanych przez KPCK. Improwizacji teatralnej będą uczyć się pod okiem Ady Żurawskiej, improwizatorki z grup Łomatko! i Trzy Słowa.

- Improwizacja to sztuka oparta na wydawałoby się prostych zasadach: akceptuj, dbaj o partnera, nie oceniaj, słuchaj, nie forsuj swoich pomysłów za wszelką cenę. W szkole raczej uczą dzieciaki jak zdobyć dobrą ocenę. W impro nikt ocen nie stawia, a każdy pomysł jest wart uwagi - czytamy w zapowiedzi wydarzenia. - Wykorzystamy krótkie gry teatralne oraz umiejętność tworzenia opowieści do dobrej zabawy. Wychodząc z warsztatów, z pewnością dzieciaki będą wiedziały, jak kreatywnie bawić się, gdy nie ma piłki, tabletu lub telefonu w ręce.

Wartszaty odbędą się w godz. 10.00-12.00 w Salonie Hoffman KPCK (pl. Kościeleckich 6). Kolejne terminy wartsztatów to 9, 16 oraz 30 lipca. Na każde warsztaty obowiązują odrębne zapisy na email: trzyslowaimpro@gmail.com. Wstęp bezpłatny.

Warsztaty poprowadzi Ada Żurawska, absolwentka kursów improwizacji teatralnej przy MCK w Bydgoszczy, warszawskiej Szkoły Impro oraz kursów bajkoterapii, improwizatorka grup Łomatko! i Trzy Słowa.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor