Piłka Nożna 7 wrz 2018 | Redaktor
Jesienią Zawisza nie zagra na Gdańskiej

Ostatni mecz w Potulicach Zawisza wygrał z Gryfem Sicienko po bramce Adama Wiśniewskiego/fot. Anna Kopeć

Zawisza za tydzień wróci do Bydgoszczy. Jako gospodarz podejmie Flisaka Złotria. Mecz odbędzie się w Fordonie na boisku przy ul. Sielskiej.

Niestety, jesienią nie zobaczymy piłkarzy Zawiszy Bydgoszcz na stadionie przy ul. Gdańskiej 163. – Poczyniliśmy takie ustalenia – powiedział „Tygodnikowi” Waldemar Keister, prezes Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego, zarządcy obiektów. – Musimy chronić płytę główną przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata U-20. Obserwatorzy FIFA mogą przyjechać w każdej chwili.

Czy to oznacza, że piłkarzy Zawiszy nie zobaczymy na Gdańskiej również wiosną? Keister nie wyklucza, że mecze ligowe seniorów mogą się odbyć. – Zakładamy, że dwa, trzy zostaną rozegrane na głównej płycie. To nawet jest wskazane, żeby wyeliminować ewentualne niedostatki murawy.

Przypomnijmy, że ostatnie dwa sezony Zawisza Bydgoszcz rozgrywał swoje mecze na wygnaniu w Potulicach. Po skandalu z udziałem poprzedniego właściciela oraz władz Bydgoszczy istniało zagrożenie, że Zawisza może nawet zniknąć z piłkarskiej mapy Polski. CWZS wykluczył ze swoich struktur Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza Bydgoszcz. Klub odbudowali najwierniejsi sympatycy niebiesko-czarnych. Drużyna zaczynała od najniższej klasy rozgrywkowej. Niestety, odmówiono Zawiszy rozgrywania meczów w Bydgoszczy.

Jednak w lipcu tego roku Sąd Apelacyjny w Gdańsku uznał, że wykluczenie SP Zawisza ze struktur CWZS było bezprawne i nakazał przywrócić stowarzyszeniu członkostwo w związku. Otworzyła się droga do powrotu piłkarzy do Bydgoszczy. Na początku sierpnia doszło do porozumienia. Jednak do tej pory piłkarze Zawiszy nie zagrali jeszcze na stadionie przy ul. Gdańskiej 163.

W sobotę (1 września) mogli odbyć pierwszy trening. – Chcemy, żeby piłkarze obyli się z obiektem i będą ćwiczyć – zapewnia Keister. Z murawy korzystają też m.in. juniorzy MUKS Bydgoszcz, klubu utworzonego po wygnaniu Zawiszy z Bydgoszczy.

W CWZS, oprócz SP Zawisza Bydgoszcz i MUKS, jest jeszcze jeden klub piłkarski. BKS Bydgoszcz korzysta z obiektów dawnej Wisły Fordon przy ulicy Sielskiej. I tam właśnie zagra jesienią swoje mecze w piątej lidze Zawisza Bydgoszcz. – Pierwszy mecz odbędzie się 16 września o godzinie 16.00 – powiedział nam Keister.

Tymczasem w sobotę (8 września) Zawiszę czeka trudny pojedynek w Łochowie. Oto kadra meczowa:

Do tej pory bydgoszczanie wygrali cztery mecze i są w czołówce tabeli piatej ligi.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor