Pogoda w Bydgoszczy 27 sie 2018 | Redaktor
Cykliczność zablokowana? [POGODA]

Czekają nas chłodniejsze, ale dość pogodne dni, z temperaturą około 20 stopni i umiarkowanym zachmurzeniem z rozpogodzeniami.

Manfred panuje [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 04:54

Znów będzie coraz cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:39

Tak chłodnej nocy nie było w Bydgoszczy od wiosny. O 6.00 rano temperatura wynosiła 6,1 stopnia. Jest to rezultat bezchmurnego nieba, które w połączeniu z dłuższym już czasem nocy pozwala na wypromieniowanie z ziemi "w kosmos" znacznych ilości ciepła. Następna noc już będzie zupełnie inna, bowiem dziś po południu zacznie się chmurzyć.

W chłodnym powietrzu, które przyszło za frontem atmosferycznym, tworzy się wyż, który będzie "próbował" połączyć się z wyżem Azorskim, co się na pewien czas uda, i wygląda na to, że zablokowana zostanie cykliczność związana z niżami przechodzącymi znad Atlantyku na wschód. Jak długo będzie trwała ta wyżowa blokada, o ile nastąpi, trudno dziś przewidzieć.

Na razie czekają nas chłodniejsze, ale dość pogodne dni, z temperaturą około 20 stopni i umiarkowanym zachmurzeniem z rozpogodzeniami. Zachmurzenie będzie dziś w ciągu dnia wzrastać, o czym już wspomnieliśmy i najbliższej nocy może popadać niewielki deszcz, ale nie będzie wypromieniowania ciepła, w związku z tym temperatura utrzyma się na poziomie około 15 stopni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.49, a zajdzie o 19.49. Dzień będzie trwał równe 14 godzin i wciągu niecałego miesiąca skróci się o kolejne dwie godziny.

Pogodyn

Prognoza pogody dla   Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor