Pogoda w Bydgoszczy 21 sty 06:43 | Redaktor
Ekart zaczyna słabnąć [POGODA]

Dziś czeka nas dość pogodny dzień, a temperatura wciąż jesienna.

Przed zmianą. Od jutra deszcze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:28

Jeszcze jeden ciepły i pogodny dzień [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:25

Jesteśmy wciąż pod wpływem wyżu „Ekart” z centrami na wyspami Brytyjskimi i Europą centralną. Na północ od tego wyżu znajduje się zatoka niżowa związana z niżem „Joyce” znad oceanu Arktycznego i morza Barentsa. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie, bo nad Bałtykiem znajduje się ciepły wycinek tego niżu.

Ciśnienie jest wysokie, ale będzie spadać.

Zachmurzenie będzie dziś w Bydgoszczy małe lub umiarkowane, temperatura maksymalna wyniesie około 5 stopni. Wiatr ma być umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. 

W nocy zachmurzenie wzrastające do dużego, aż do wystąpienia słabych opadów deszczu. Temperatura minimalna wyniesie około zera. Wiatr nadal umiarkowany, zachodni i północno–zachodni. 

Jutro pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna nadal na poziomie 5 stopni.

Tego typu pogoda utrzymywać się będzie aż do weekendu włącznie. Od czwartku nieco tylko chłodniej, z nocnymi kilkustopniowymi mrozami. Jeśli wierzyć modelom długoterminowym, to na początku przyszłego tygodnia może przyjść kolejne ocieplenie i temperatury sięgające 10 i więcej stopni. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.47, a zajdzie o 16.23. Dzień będzie trwał 8 godzin i 20 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor