Pogoda w Bydgoszczy 26 lis 09:37 | Redaktor
Jesienna szaruga trwa [POGODA]

fot. ilustracyjna, Pixabay

Nad Europą rozciągnęły się dwa niże. Jeden, „Mario”, ma swój ośrodek nad Irlandią, z nim związane są układy frontów atmosferycznych, a objemuje on północną część zachodniej Europy. Z kolei południe kontynentu znajduje się pod wpływem niżu Luis, znad morza Śródziemnego. 

Manfred panuje [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 04:54

Znów będzie coraz cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:39

Wreszcie wschód Europy wciąż znajduje się pod wpływem klina wyżu „Quincy” znad zachodniej Rosji.

Nasz region wciąż będzie w strefie przejściowej pomiędzy wspomnianym klinem wyżu a zatoką niskiego ciśnienia, związaną z niżem znad wysp Brytyjskich. Będziemy w polarnej morskiej masie powietrza, dość chłodnej, choć cieplejszej niż na wschodzie kraju. Pas tej pośredniej temperatury rozciąga się od Lubelszczyzny, przez Ziemię Łódzką, przez nasz region, po Pomorze.

Typ pogody pozostanie bez zmian. Zachmurzenie będzie duże. Miejscami mogą zdarzyć się mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna wyniesie około 5 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienia kierunek na południowo-wschodni.

W środę nadal typ pogody bez większych zmian. W drugiej części tygodnia zrobi się nieco cieplej (tylko o 2 – 3 stopnie), ale przyjdą znów deszcze.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.29, a zajdzie o 15.40. Dzień będzie trwał 8 godzin i 10 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor