Pogoda w Bydgoszczy 20 lip 2019 | Redaktor
Upały jednak odroczone [POGODA]

Wyż Xandra „dąży” do połączenia się z wyżem podbiegunowym i utworzenia blokady wyżowej, ale „uda się” to dopiero w połowie przyszłego tygodnia.

Przed zmianą. Od jutra deszcze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:28

Jeszcze jeden ciepły i pogodny dzień [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:25

Na razie trwa cyrkulacja zachodnia, czyli wędrówka niżów atlantyckich z zachodu na wschód, kolejna zatoka takiego niżu przejdzie przez nasz region w weekend, przynosząc jutro zachmurzenie i — być może — deszcz. 

W prognozach opadów trzeba być ostrożnym, zazwyczaj w takich warunkach jak obecnie jest ich mniej niż przewidują modele numeryczne. Na dziś jednak nawet one nie spodziewają się deszczu w Bydgoszczy. 

Ma być dziś zachmurzenie umiarkowane okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna do 29 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, z kierunków południowych. 

W nocy temperatura minimalna wyniesie około 19 stopni, raczej bez opadów.

Jutro zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże i tu już ewidentnie możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze.  Temperatura maksymalna wyniesie do 28 stopni. Wiatr będzie rano słaby i umiarkowany, po południu silniejszy,  skręcający na zachodni i północno zachodni. W czasie burz porywy wiatru mogą mieć do 70 km/h. Będzie to ostatni ciepły dzień, po nim przyjdzie przejściowe ochłodzenie, a dopiero od połowy tygodnia, zapowiadana wcześniej fala upałów. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.47, a zajdzie o 21.01. Dzień będzie trwał 16 godzin i 14 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor