Pogoda w Bydgoszczy 16 maj 2018 | Redaktor
W nocy będzie padać

A dziś cyklon (czyli niż) Vadjma jest już nad Rumunią...

Manfred panuje [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 04:54

Znów będzie coraz cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:39

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, niebo jest coraz bardziej pochmurne, a temperatura - jak przystało na "zimną Zośkę" - wczoraj wyraźnie spadła.  Było to mocniej odczuwalne dzięki silnemu wiatrowi. Vadjma, który odtąd przesuwać się będzie na północ,  przynosi nam jednak dzisiaj front ciepły.

Będzie więc nieco cieplej - temperatura maksymalna w Bydgoszczy 21 stopni, możliwe rozpogodzenia, ale mogą się zdarzyć i przelotne opady. W ciągu dnia spadek ciśnienia, które aktualnie wynosi 758 mm słupka rtęci (1011 hPa) i wzrost siły wiatru. W nocy, około 12-tej zacznie padać dość intensywny, ciągły deszcz i będzie padał prawdopodobnie do rana.

Jutro nasz niż przesunie się nad wschodnią Polskę, a stamtąd, wbrew wcześniejszym przewidywaniom, nie pójdzie dalej na północ, ale odsunie się na wschód, wyparty przez wielki wyż znad Atlantyku, który następnie przesunie się nad Skandynawię i dalej nad Rosję. W piątek wyraźna poprawa pogody.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.49, zajdzie o 20.40. Dzień będzie trwał 15 godzin i 51 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor