Pogoda w Bydgoszczy 12 gru 06:29 | Redaktor
Wracają chmury [POGODA]

Wyż „Tatjana” szybko przesuwać się będzie na wschód, ustępując miejsca rozległemu niżowi atlantyckiemu „Siro”, którego centrum znajduje się nad Islandią. Stopniowo dostawać się będziemy w zasięg tego niżu, ale…

Manfred panuje [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 04:54

Znów będzie coraz cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:39

Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że jedno z podstawowych praw meteorologii poucza nas, że wokół centrum niżu na półkuli północnej, masy powietrza obracają się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, a wokół centrum wyżu — przeciwnie. To oznacza, że gdy mamy wyż na wschodzie, a niż na zachodzie, to prawie na pewno towarzyszyć temu będzie południowy i południowo wschodni napływ powietrza pomiędzy odchodzącym wyżem i napierającym niżem. I rzeczywiście w najbliższych dniach ten kierunek napływu decydować będzie o przebiegu warunków pogodowych u nas i na znacznym obszarze Polski. 

Dzisiaj będzie w Bydgoszczy zachmurzenie duże z mozliwymi przejaśnieniami, raczej bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie około +3 stopnie. Wieczorem nadal powyżej zera, dopiero w drugiej części nocy spodziewany jest mróz do -2 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. 

Jutro zachmurzenie ma być duże z większymi przejaśnieniami, mogą sie zdarzyć opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie około +2 stopnie. Wiatr przeważnie będzie umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Od soboty stopniowy, ale sytstematyczny wzrost temperatur, które w przyszłym tygodniu mają wrócić do poziomu 7 – 9 stopni.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.52, a zajdzie o 15.30. Dzień będzie trwał 7 godzin i 37 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor