POLICJA 997 22 gru 2017 | Redaktor
Policja apeluje przed świętami

fot. materiały KWP w Bydgoszczy

Przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia policja apeluje do kierowców o ostrożność i rozwagę na drogach oraz nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Jak co roku w okresie świąt i Nowego Roku kujawsko-pomorscy policjanci będą prowadzić działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja rozpocznie się 22 grudnia i potrwa do 26 grudnia. Funkcjonariusze będą sprawdzać prędkość z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość, sposób przewożenia dzieci jak również stan techniczny aut.

Policjanci będą:

- ujawniać i eliminować z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu,
- reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,
- kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,
- sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach ochronnych,
- sprawdzać prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych. Nie wszyscy piesi użytkownicy dróg, pamiętają o obowiązku posiadania elementu odblaskowego podczas poruszania się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

W ubiegłym roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 6 wypadków drogowych, w których 7 osób zostało rannych. Nikt na szczęście nie zginął. Ponadto, policjanci zatrzymali 25 osób, które wsiadły za kierownicę, pomimo tego, iż wcześniej pili alkohol.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor