Religia 5 sty 16:08 | Redaktor
W parafii św. Trójcy zaśpiewano kolędy w szczególnej aranżacji

fot. K. Ch.

W sobotni wieczór (4 stycznia) w kościele świętej Trójcy w Bydgoszczy odbył się niesamowity koncert kolęd.

Przygotował go parafialny zespół muzyczny, grający także podczas młodzieżowych niedzielnych Mszy św. o godz. 9.00.

Celem koncertu było podtrzymanie jednego z najstarszych zwyczajów okresu Bożego Narodzenia jakim są spotkania na wspólnym śpiewaniu kolęd. Młodzi artyści wykonali m. in.: Wśród nocnej ciszy, Dzisiaj w Betlejem, Lulajże Jezuniu, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Gdy się Chrystus rodzi, Gdy śliczna Panna, Przybieżeli do Betlejem. Zwieńczeniem koncertu była „Cicha noc” - pochodzenia niemieckiego, znana na całym świecie i śpiewana w wielu językach.

Zespół wykonał jednak tradycyjne kolędy w całkiem nowych aranżacjach oraz podjął się próby wykonania tych utworów w dwu- i trzygłosie. Piotr Szczepańczyk opracował wielogłosowe aranżacje, jak również napisał partie solowe na skrzypce. Udział w aranżacji muzycznej miał również Jarosław Gajewski.

Zespół zaśpiewał w składzie soprany: Agnieszka Peplińska, Paulina Rubka, Julia Wojtynowska, Melania Nowakowska, Aleksandra Plażeńska, Oliwia Piasecka, w altach: Joanna Oparska-Wepa, Natalia Żarnowska.

Z zespołem zagrali znani bydgoscy muzycy: pianista Jarosław Gajewski i Piotr Szczepańczyk, który zagrał na gitarze akustycznej i Weronika Jędryka na skrzypcach. Przygotowaniem chóru zajęła się Agata Pufal – nauczycielka śpiewu rozrywkowego, która dyrygowała zespołem podczas koncertu.

fot. Dawid Schodowski

Agnieszka Peplińska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor