STRAŻ POŻARNA 998 13 sty 11:27 | Redaktor
Płonął magazyn u zbiegu Ołowianej i Stalowej [ZDJĘCIA]

fot. Artur Żywociński, Bydgoszcz998

Kilka minut po godzinie 6.00 Miejskie Stanowisko Kierowania odebrało zgłoszenie o zadymieniu i widocznym ogniu w jednym z budynków przy skrzyżowaniu ulic Ołowianej i Stalowej. Do akcji skierowano strażaków z JRG 3 Bydgoszcz oraz JRG 4 w Bydgoszczy.

Zgłoszenie się potwierdziło. Silne zadymienie wydobywało się z budynku magazynowego. Ratownicy zaopatrzeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do lokalizacji źródła ognia. Pozostali strażacy zabezpieczali zagrożone pojazdy zaparkowane w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Dwa z trzech pojazdów udało się przestawić. Ogień bardzo szybko rozprzestrzeniał się po zgromadzonych w środku materiałach. Jak się okazało, w budynku składowane były meble. Na miejsce dodatkowo skierowano drabinę mechaniczną oraz zastęp gaśniczy z JRG 1 Bydgoszcz.

W trakcie gdy działano wewnątrz obiektu, na zewnątrz wykonywano otwory pozwalające wprowadzić kolejne linie gaśnicze. Precyzyjne działania pozwoliły na szybkie opanowanie ognia. Ze względu na liczbę przechowywanych artykułów meblowych działania dogaszające trwały dłuższy czas. Konieczne okazało się dowiezienie dodatkowych butli oraz aparatów powietrznych. W niedalekiej odległości znajdował się hydrant wysokiej wydajności, co pozwoliło na zachowanie ciągłości podawania środka gaśniczego. Dochodzenie wyjaśni przyczyny pojawienia się ognia. Cała akcja łącznie trwała pięć godzin.

fot. Artur Żywociński, Bydgoszcz998, inf. Bydgoszcz998

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor