Wydarzenia 5 cze 2018 | Redaktor
Wielka piłka na wielkim ekranie – strefa kibica na Zawiszy [AKTUALIZACJA]

Konferencja prasowa / fot. Anna Kopeć

Bydgoska strefa kibica zlokalizowana będzie na terenie CWZS Zawisza Bydgoszcz. Zostanie przygotowana do obsługi dwóch tysięcy osób.

materiał UMB

Na terenie Zawiszy już powstaje tymczasowa trybuna. Cała strefa będzie wyłożona sztuczną nawierzchnią. Mecze kibice obejrzą na telebimie o powierzchni blisko 30 metrów kwadratowych. Na górze trybun będzie ustyowana strefa gastronomiczna.

Organizatorzy szykują specjalną strefę dla dzieci. Na sztucznej trawie powstaną małe boiska z bramkami. Ponadto przygotowane będą różne gry, zabawy i animacje. Dla fanów gier przewidziano strefę z konsolą, gdzie każdy może spróbować swoich sił w grze sportowej FIFA z aktualizacją World Cup Russia. Natomiast tradycjonaliści pograją w piłkarzyki.

Trybunka z miejscami siedzącymi / fot. Anna Kopeć

Strefa kibica zostanie otwarta już 14 czerwca (czwartek), na pierwszy mecz i inaugurację mistrzostw i będzie czynna przez cały mundial, aż do finału 15 lipca (niedziela). Kibice obejrzą wszystkie mecze rozgrywane na boiskach w Rosji. Do strefy można przychodzić w każdy dzień meczowy już na dwie godziny przed pierwszym spotkaniem i pozostać w strefie jeszcze godzinę po ostatniej rozgrywce danego dnia. Wstęp jest bezpłatny, jednak liczba osób jest ograniczona do dwóch tysięcy.

Sztuczna trawa czeka na rozłożenie / fot. Anna Kopeć

Organizatorzy zapewniają, że strefa będzie również przygotowana pod względem bezpieczeństwa. Na miejscu będzie odpowiednia ochrona i obsługa medyczna.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor