Wydarzenia 13 gru 10:05 | Redaktor
Zawody na ergometrach i trampoliny na Zawiszy. Sportowy weekend dla dzieci i młodzieży

Gościem podczas drzwi otwartych w Lotto Bydgostii będzie Magdalena Fularczyk-Kozłowska/fot. Anna Kopeć, archiwum

W najbliższy weekend nie zabraknie sportowych atrakcji dla dzieci i młodzieży. CWZS Zawisza Bydgoszcz przygotował dla najmłodszych „Mikołajki z Zawiszą”, a Towarzystwo Wioślarskie Lotto Bydgostia zaprasza na drzwi otwarte.

W sobotę (14 grudnia) Lotto Bydgostia zaprasza chętnych na dzień otwarty w siedzibie klubu przy ul. Żupy 4. To impreza skierowana przede wszystkim do uczniów klas 8 i ich rodziców. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 11.00-13.00.

Podczas dnia otwartego zaprezentowany zostanie nowy budynek przystani, a także odbędą się zawody na ergometrach, podczas których przybyli kandydaci na wioślarzy i wioślarki będą mogli konkurować na dystansie 250 metró. Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali medale i upominki. Gościem honorowym wydarzenia będzie Magdalena Fularczyk-Kozłowska - złota i brązowa medalistka olimpijska.

W niedzielę (15 grudnia) będzie można poczuć sportową i świąteczną atmosferę podczas „Mikołajek z Zawiszą” - imprezy organizowanej przez Klub Zawisza po raz drugi, jednak w tym roku będzie ona miała inny charakter niż zeszłoroczna edycja. Na dzieci i młodzież będą czekały przede wszystkim przygotowane przez współorganizatora – park trampolin Park 17 - dwa tory przeszkód, na których uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją zwinność, spryt i kondycję fizyczną.

Impreza odbywać się będzie od godziny 11.00 na Hali Tenisowej Zawisza, potrwa do 16.00. Poza torem przeszkód na przybyłych będą czekały stanowiska stowarzyszeń CWKS Zawisza, aby każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach. Organizatorzy zapewniają o wielu atrakcjach i świątecznej atmosferze.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor