Wydarzenia 6 cze 2018 | Redaktor
Zawisza składa gwarancje. Czy Bruski wykona uchwałę Rady Miasta?

Zawisza w sobotę (2 czerwca) w Sępólnie Krajeńskim przypieczętował awans do piątej ligi/fot. bw

Miejsce Zawiszy Bydgoszcz jest na Zawiszy przy ul. Gdańskiej 163 – pisze do prezydenta miasta zarząd Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza Bydgoszcz . I do listu dołącza polisę ubezpieczeniową na milion złotych, która ma być gwarancją bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, na majowej sesji Rady Miasta radni zobowiązali prezydenta Rafał Bruskiego do „podjęcia działań mających na celu umożliwienie rozgrywania meczy seniorów przez drużynę SP „Zawisza” w Bydgoszczy”. W reakcji na uchwałę prezydent napisał imiennie adresowane listy do radnych, w których zapytał „kogo ma wyrzucić”, żeby Zawisza mógł grać w Bydgoszczy i zażądał od wnioskodawców złożenia „zobowiązań na piśmie z gwarancjami bezpieczeństwa i wzięcia odpowiedzialności za możliwe szkody o charakterze materialnym i niematerialnym”.  

Na upublicznione w mediach pismo prezydenta odpowiedział zarząd Stowarzyszenia Piłkarskie Zawisza Bydgoszcz: „wyjaśniamy, że wyrażenie zgody na treningi naszych drużyn dziecięcych, młodzieżowych i drużyny seniorów nie musi wiązać się ze zmianą dotychczasowego operatora zarządzającego jakimkolwiek z miejskich obiektów sportowych”. I podkreśla: „Potrzeby sportowe naszego klubu powinny i mogą zostać zaspokojone na obiektach z którymi historia piłkarskiego Zawiszy związana jest od zawsze”.

SP Zawisza podaje też szczegółowo ile boisk i godzin treningowych potrzebuje do prowadzenia szkolenia drużyny seniorów oraz dziewięciu drużyn, w których trenuje ok. 150 dzieci i młodzieży.

Klub składa też gwarancje bezpieczeństwa: „O realnych zabezpieczeniach i racjonalnych gwarancja należy rozmawiać z nami, dlatego też jako zabezpieczenie przedstawiamy polisę ubezpieczeniową na milion złotych, która do takiej wartości gwarantuje każdemu podmiotowi wynajmującemu zrekompensowanie ewentualnych szkód, powstałych na wynajmowanych przez Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza obiektach”.

Radny Jarosław Wenderlich, wnioskodawca uchwały,  jest przekonany, że „stanowisko klubu bez wątpienia powinno ułatwić prezydentowi Bruskiemu realizację wniosku Rady Miasta Bydgoszczy”.

Zarząd Stowarzyszenia zapewnia zaś, że „jest gotowy do rozmów (…) w każdym zaproponowanym terminie”.

Powrót piłkarzy Zawiszy Bydgoszcz na ul. Gdańską zapowiedział podczas poniedziałkowej (4 czerwca) konferencji prasowej poseł Tomasz Latos, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Bydgoszczy: 

Latos: Zawisza wróci na Zawiszę

Więcej o sytuacji bydgoskiego sportu i Zawiszy Bydgoszcz tutaj:  

Miasto bez sternika? - opinia na blogu Zawisza 1946.pl

Bydgoski sport upada - alarmował w 2017  roku „Tygodnik Bydgoski”

Zawisza awansował, policja „świętowała”

Bruski nie chce Zawiszy na Zawiszy [SATYRA]

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor