Gratulacje dla torunian i Dudy. A w Bydgoszczy nadal cisza [BRUSKI VS ZALESKI]

Redaktor LuPa | Dzisiaj 09:51 W poniedziałek pogratulował mieszkańcom miasta za rekordową frekwencję, a później zwycięstwa Andrzejowi Dudzie. Kto taki? Prezydent Torunia Michał Zaleski. Tymczasem, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski na Facebooku milczy, a w zaprzyjaźnionych mediach mówi, że „nie wierzy w słowa o pojednaniu i zgodzie”.

Koniec ciepłego epizodu [POGODA]

Redaktor | Dzisiaj 06:47 Od zachodu nasuwa się zatoka niżowa „Yvonne” z frontem atmosferycznym. Z zachodu napływa jeszcze nieco cieplejsze i bardziej wilgotne powietrze polarne morskie. Za frontem czeka nas jednak ochłodzenie.

Podział Polski to mit. Oto dowód

Krzysztof Drozdowski | Wczoraj 07:37 Ponieważ jak wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie w 6 województwach, a Rafał Trzaskowski w 10 to powstał mit o podziale Polski na dwie części. Przeczą temu jednak szczegółowe dane.

Przebłysk lata [POGODA]

Redaktor | Wczoraj 06:57 Słaby wyż ma centra nad Polską i Rumunią. Jednak od zachodu stopniowo nasuwa się płytka zatoka niżowa znad Niemiec. Jesteśmy w chłodnym powietrzu polarnym morskim, ale od południowego zachodu zaczyna napływać cieplejsza masa powietrza.