Wiry nad Atlantykiem [POGODA]

Redaktor | Dzisiaj 07:56 Głębokie niże u wybrzeży Europy kierować będą w nasz region ciepłe, polarno-morskie masy powietrza. O rozpadzie tego niżu polarnego mowy na razoe nie ma. Trwa dość ciepła jesień.

Pożegnanie Józefa Bońka [ZDJĘCIA]

Redaktor | Wczoraj 20:09 Na cmentarzu przy ul. Tańskich w sobotę (14 grudnia) odbył się pogrzeb Józefa Bońka, byłego piłkarza Polonii Bydgoszcz, ojca Zbigniewa Bońka.

Wpadli w „oko” kamery na rondzie Toruńskim

Redaktor | Wczoraj 13:58 Bydgoska „drogówka” tym razem obserwowalła ruch na rondzie Toruńskim. Policyjne kamery uchwyciły ośmiu kierowców, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej.

Hanna Bakuniak pokonała Lodową Milę

Redaktor | 13 gru 13:42 International Ice Swimming Association zatwierdziło moją Lodową Milę! Tym samym z rezultatem 23 min i 7 sekund zapisuję się na kartach jako pierwsza Polka, a 332. osoba z całego globu, która pokonała ponad 1609 m w lodowatej wodzie - poinformowała bydgoszczanka na Facebooku.

Deszcz ze śniegiem i gołoledź [POGODA]

Redaktor | 13 gru 03:22 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że wystąpią słabe opady marznącego deszczu i mżawki, które będą powodowały gołoledź. Na drogach będzie ślisko.

Prawica rozgryza Tokarczuk, lewica ją rozgrywa [FELIETON JAROSŁAWA JAKUBOWSKIEGO]

Redaktor | 12 gru 16:47 Najciekawszy i najgłębszy spór o Tokarczuk pojawił się nie na lewicy, choć można by sądzić, że będzie to świetne paliwo do debaty nad meandrami lewicowo–liberalnej wrażliwości. Nie, to prawica podjęła trud zmierzenia się ze zjawiskiem „noblistka Tokarczuk”. Wbrew temu, co piszą i mówią lewicowi adwersarze, nie jest to dyskusja sprowadzająca się do narzekań, że...