Pierwsze punkty Chemika w III lidze

Redaktor | Dzisiaj 18:37 W meczu drugiej kolejki III ligi piłkarze Chemika Bydgoszcz wygrali z Kotwicą Kołobrzeg 2:0. Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania.

Przeszli ku czci św. Maksymiliana Kolbego [ZDJĘCIA]

Redaktor | Dzisiaj 13:44 XXIX Pielgrzymka Maksymilianowska przeszła we wtorek (14 sierpnia) z placu Piastowskiego do kościoła parafii św. Maksymiliana Kolbego przy ul. Kolibrowej. Poprzedziło ją nabożeństwo w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.,

Wolna od wszelkiej zmazy pierworodnej winy

Redaktor | Dzisiaj 08:54 15 sierpnia obchodzimy Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest ono najważniejszym i najstarszym świętem Matki Bożej. Na Wschodzie obchodzono je już w VI wieku. Od IX wieku błogosławi się (nie „święci”, bo „święci” się tylko przedmioty kultu religijnego) w tym dniu kłosy i owoce. Są one symbolem dojrzałości duchowej Najświętszej Dziewicy.

Patryk Jaki: Tomasz Latos jest gwarantem rozwoju Bydgoszczy

Redaktor | Wczoraj 20:10 Widzę jak ciężko pracuje, jak bliskie są mu sprawy Bydgoszczy. Bydgoszcz może rozwijać się kilka razy szybciej i Tomasz Latos jest tego absolutnym gwarantem - tak Patryk Jaki rekomendował dziś (14 sierpnia) kandydaturę posła Latosa na stanowisko prezydenta Bydgoszczy.

Pomnik Króla a sezon ogórkowy [PIÓREM SZATKOWSKIEGO]

Redaktor | Wczoraj 08:44 Obecny Prezydent Bydgoszczy, nie mając chyba pomysłu na kampanię wyborczą ani sukcesów, którymi mógłby się pochwalić, wywołał w środku sezonu ogórkowego burzę na temat przenosin Króla Kazimierza na Stary Rynek.

Chór Collegium Medicum UMK bezkonkurencyjny

Redaktor | Wczoraj 07:13 Na XIV Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym SINGING WORLD im. Yurija Falika chór z CM UMK zdobył aż sześć wyróżnień, w tym nagrodę główną. W konkursie rywalizowali z zespołami z całego świata m.in. Rosji, Chin, Włoch, Izraela i Meksyku.