Nasza wiara jest jak Notre Dame [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | Dzisiaj 15:57 Niewyobrażalna tragedia, jaką był poniedziałkowy (15 kwietnia) pożar katedry w Paryżu, dotknęła boleśnie nie tylko to miasto i tę diecezję. Jest to bolesny znak dla całego katolickiego świata i to z licznych powodów.

Czyj to rower? Policja szuka właściciela

Redaktor | Dzisiaj 15:18 Policjanci z komisariatu w Fordonie poszukują właściciela roweru, który został znaleziony u zbiegu ulic Wyzwolenia, Pelplińskiej i Orląt Lwowskich w Bydgoszczy. Jednoślad marki Ranger Collection Strong koloru niebieskiego jest do odbioru w komisariacie.

Bydgoszcz świętowała urodziny. Koncert i laury dla zasłużonych

Redaktor | Dzisiaj 11:31 Urodzinowemu koncertowi miasta tradycyjnie towarzyszyło uhonorowanie artystów, naukowców, studentów i społeczników związanych z Bydgoszczą. Laur Andrzeja Szwalbego otrzymał Jerzy Derenda, a przyznany po raz pierwszy Laur Rejewskiego – Magdalena Fularczyk-Kozłowska.

Pożar kościoła w Gołańczy. Spłonęły organy

Redaktor | Dzisiaj 07:07 Kilkanaście zastępów straży walczyło z pożarem kościoła w Gołańczy. Ogień zauważono w środę (17 kwietnia) około godz. 17.15. Szczególnie ucierpiał chór, całkowicie zniszczone zostały zabytkowe 9-piszczałkowe organy z XVIII wieku przeniesione ze starego kościoła.