Miasto ma swoją Kalwarię. 35 lat fordońskiej parafii MBKM

mk | Dzisiaj 20:23 Bydgoszcz została naznaczona szczególnym znamieniem prześladowania dla sprawiedliwości – mówił w 1999 roku Jan Paweł II, mając na myśli m.in. egzekucje w fordońskiej Dolinie Śmierci. Parafia, która razem z Doliną tworzy dziś sanktuarium Golgoty XX wieku, właśnie świętowała 35 lat istnienia.

Bruski zwęszył trotyl. Miejska spółka oskarża Nitro-Chem

Jarosław Kopeć | Dzisiaj 16:12 Miejska spółka Chemwik znalazła ślady trotylu na terenach pozachemowskich. – Stężenie tych zanieczyszczeń im bliżej Nitro-Chemu, tym jest większe – oświadczył prezydent Rafał Bruski na konferencji prasowej w poniedziałek (15 października). Firma Nitro-Chem jest oburzona i zarzuca manipulację.

Złotowski, Sapalski, Dombrowicz: Popieramy Latosa na prezydenta

jg | Dzisiaj 13:16 Byli prezydenci Bydgoszczy - Kosma Złotowski, Henryk Sapalski i Konstanty Dombrowicz - na dzisiejszej (15 październik) konferencji wyrazili swoje poparcie dla kandydatury Tomasza Latosa na prezydenta. Sam kandydat zapowiedział walkę o Wielką Bydgoszcz.

Bydgoska Karoliada, rapujący ksiądz i papieskie kremówki [ZDJĘCIA]

Redaktor | Dzisiaj 09:14 Za nami 18. Dzień Papieski, święto w trakcie którego przypominane jest nauczanie Jana Pawła II. W hali Łuczniczka tradycyjnie odbyła się Bydgoska Karoliada, a wieczór uświetnił występ ks. Kuby Bartczaka. Goście mogli także spróbować papieskich kremówek.

Laury królowej przyznane

Redaktor | Dzisiaj 07:10 Laury Królowej Sportu to lekkoatletyczne wyróżnienia na podsumowanie sezonu. Tegoroczna gala odbyła się tradycyjnie już w bydgoskim hotelu City.

Latos ma Komitet Honorowy

Redaktor | Wczoraj 22:32 Ludzie nauki, artyści i byli prezydenci Bydgoszczy są w Komitecie Honorowym, który wspiera Tomasza Latosa w walce o fotel prezydenta Bydgoszczy.