Dynamiczne ciśnienie [POGODA]

Redaktor | Wczoraj 06:21 Trwa szybki wzrost ciśnienia atmosferycznego, a jego najwyższe wartości osiągnięte zostaną dziś. Według modeli prognostycznych ciśnienie może osiągnąć 785 mm słupka rtęci czyli 1046 hPa — a na południowym zachodzie Polski będzie jeszcze wyższe. Jednak juz wieczorem zacznie szybko spadać.

Nadal pod wpływem Ekarta [POGODA]

Redaktor | 19 sty 08:20 Pogodę u nas kształtuje klin wyżu „Ekart” z centrum nad wyspami Brytyjskimi. Napływa chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Znów będzie pochmurno [POGODA]

Redaktor | 18 sty 08:16 Jesteśmy w zasięgu wyżów, oś wyżowa rozciąga się między wyżem „Dirk” znad Ukrainy, a wyżem „Ekart” znad Irlandii.

Jesień nie ustępuje. Ale będzie słonecznie [POGODA]

Redaktor | 17 sty 06:28 Jesteśmy w zasięgu wyżu „Dirk” z centrami nad Ukrainą i Rumunią. w ciepłym powietrzu polarnym morskim.Niż Fenja rozczłonkował się i kilka pochodzących z niego mniejszych ośrodków znajduje się na północnych wybrzeżach Europy. W tej sytuacji mamy w Polsce napływ ciepłego powietrza z południa. Szron, który nocą pojawił się na szybach samochodów szybko zniknie po...

Znów trochę chłodniej [POGODA]

Redaktor | 16 sty 06:29 Polska znajduje się pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z chłodnym frontem, który przemieszcza się stopniowo z północnego zachodu na południowy wschód.

W tylnej części odchodzącego niżu [POGODA]

Redaktor | 11 sty 07:38 Od północnego zachodu napływać będzie chłodne, „ciężkie” powietrze, które doprowadzi do formowania się wędrownego klina wyżowego wychodzącego z ośrodka wyżowego, wędrującego znad Francji przez południowe Niemcy w stronę Bałkanów.

Deszcz poprawia bilans wody [POGODA]

Redaktor | 10 sty 06:16 Padający prawie przez całą noc deszcz, przyniesiony został przez front chłodny, który znad Niemiec nasuwa się w głąb kraju. Również znad Niemiec wchodzą kolejne fronty atmosferyczne związane z niżem „Clara”, który wszedł nad Bałtyk. W tym czasie zwiększać się będzie róznica ciśnień, powodując wzrost prędkości wiatru, który w porywach ma osiągać około 60 – 70...

Zmiana cyrkulacji [POGODA]

Redaktor | 9 sty 07:03 Dziś postępować będzie dalsza przebudowa pola ciśnienia, klin wyzowy będzie ustępował na wschód i nastąpi kolejna zmiana kierunku wiatru na południowy, a od zachodu przez morze Północne, Danię po Bałtyk kierować się będzie płytki niż.

Przed ociepleniem [POGODA]

Redaktor | 7 sty 07:00 Polska będzie w zasięgu wyżu „Almar” z centrum nad Bałkanami, ale w ciągu dnia od zachodu nasuwać się będzie zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym, związana z rozległym niżem „Amrei” znad morza Norweskiego.

Pogoda zmienną jest [POGODA]

Redaktor | 6 sty 08:12 Po wczorajszym pogodnym dniu nie ma już śladu. Wieczór był mrożny, temperatura o 20.00 wyniosła w Bydgoszczy -1,7 stopnia, jednak w ciągu nocy wzrosła nieco powyżej zera. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach marznącej mżawki. Jezdnie i chodniki mogą być śliskie.