Młodzi mówili o sensie życia. Konferencja w „Mechaniku”

mk | Wczoraj 19:21 Słowa Gustawa Herlinga-Grudzińskiego „Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje” były mottem konferencji, która w czwartek (21 marca) odbyła się Zespole Szkół Mechanicznych nr 1. Swojej odpowiedzi na odwieczne pytania starali się udzielić uczniowie z Bydgoszczy i Torunia.

Strajk w bydgoskich szkołach – czego się spodziewać?

mk | Wczoraj 17:36 Organizacja egzaminów gimnazjalnych i zapewnienie opieki najmłodszym uczniom – to wyzwania, jakie staną przed dyrektorami szkół, jeśli strajk nauczycieli się odbędzie. O sytuacji w bydgoskich placówkach mówili w czwartek (21 marca) Rafał Bruski i jego zastępczyni Iwona Waszkiewicz.

UKW ma Radę Uczelni

Redaktor | Wczoraj 15:30 Przy UKW ukonstytuowała się nowa Rada Uczelni. To nowy obok rektora i senatu obowiązkowy organ polskich uczelni, wprowadzony nowelizacją ustawy o szkolnictwie wyższym zwaną konstytucją dla nauki.

Obchody 110. urodzin gen. Elżbiety Zawackiej [ZDJĘCIA]

Redaktor | 20 mar 18:30 Patronka 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej gen. bryg. Elżbieta Zawacka w dniu 19 marca 2019 r. obchodziła 110. rocznicę swoich urodzin. Z tej okazji przedstawiciele brygady, władze miasta, uczniowie, młodzież oraz mieszkańcy Torunia złożyli wieńce na jej mogile.

Uczennice z I LO w Bydgoszczy powalczą o finał

Redaktor | 20 mar 17:32 II etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” już za nami. Podobnie jak w ubiegłym roku nasze województwo w finale będą reprezentować uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.

Przedszkole i szkoła dla dzieci ze spektrum autyzmu zapraszają

Redaktor | 20 mar 16:51 Z ofertą Pierwszego Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego dla Dzieci z Autyzmem oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla Dzieci z Zaburzeniami Rozwojowymi w Bydgoszczy (ul. Śniadeckich 23) rodzice mogą zapoznać się w najbliższą sobotę (23 marca). Placówki organizują drzwi otwarte.

Niewidomi i niedowidzący zawodu będą uczyć się na nowym sprzęcie

Redaktor | 20 mar 13:17 Maszyny służące do druku pisma Braille’a, elektroniczne lupy czy mówiące wagi kuchenne do nauki zawodu – te i inne specjalistyczne pomoce dydaktyczne trafią do uczniów Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy. Wartość sprzętu to blisko 701 tysięcy złotych.

Ocalić od zapomnienia - 38. rocznica Bydgoskiego Marca 1981 [FOTORELACJA]

Redaktor | 19 mar 22:59 38 lat temu w Bydgoszczy miały miejsce najbardziej dramatyczne wydarzenia okresu karnawału Solidarności. Oddziały milicji i ZOMO napadły na działaczy związkowych. Trzech z nich poważnie pobito. Polacy przeżyli wstrząs. Wydawało się, że nasz kraj stanął na krawędzi wojny domowej. Wolność, z której jesteśmy dumni, nie została nam dana raz na zawsze. Kolejne pokolenia Polaków...