Kobiety IT spotykają się w Bydgoszczy

Redaktor | Wczoraj 17:53 Po raz drugi w Bydgoszczy odbędzie się konferencja Kobiety IT. Organizowane wspólnie przez Nokię i Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego wydarzenie wspierają również rodzime szkoły wyższe.

Medale niepodległości [ZDJĘCIA]

Redaktor | Wczoraj 11:25 W Narodowe Święto Niepodległości w 100-lecie jej odzyskania kilkadziesiąt osób z województwa kujawsko-pomorskiego zostało wyróżnionych „Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości”. Uroczystość odbyła się w niedzielę (11 listopada) w bydgoskim Kinoteatrze. Połączona była z koncertem pieśni patriotycznych.

Tłumy bydgoszczan na obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA]

Redaktor | 11 lis 22:07 Setki bydgoszczan uczestniczyło w wojewódzkich obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczęła Msza święta w intencji Ojczyzny celebrowana przez biskupa Jana Tyrawę. Po uroczystym nabożeństwie zgromadzeni przed bydgoską katedrą wspólnie odśpiewali hymn narodowy, a następnie, z biało-czerwonymi flagami przemaszerowali na plac Wolności.

Już większego rozdarcia być nie może - ważne słowa biskupa Jana Tyrawy

Redaktor | 11 lis 18:33 „Ideologia państwa narodowego – patriotyzmu. Trzeba powiedzieć, że w takim duchu i znaczeniu nie rozumie go żaden mieszkaniec Europy. I dziś z łatwością może być mylony z nacjonalizmem, co w Europie odbierane jest skrajnie negatywnie. A właśnie patriotyzm, to znaczy miłość Ojczyzny, własnej kultury, odrębnej tradycji, okazał się mocą” - głosił w homilii Jan Tyrawa....

Fordon świętował z Piłsudskim [GALERIA ZDJĘĆ]

Redaktor | 10 lis 16:15 Starofordońskie Święto Niepodległości - pod tym hasłem 100. lecie odzyskania niepodległości celebrowali mieszkańcy dzielnicy. Była uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem na Rynku, wystawa sprzętu wojskowego, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Symbolicznie pojawił się też Marszałek Józef Piłsudski.

Piłsudski wrócił do Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Redaktor | 10 lis 13:15 „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani prawa do przyszłości”. Te słowa Marszałka brzmią jak ponadczasowa lekcja patriotyzmu i szacunku do ojczyzny, za którą krew przelewały kolejne pokolenia Polaków. Przekonani o aktualności tych słów odsłaniamy pomnik człowieka, bez którego nie byłoby niepodległej Polski -...

Drugi tor do Kościerzyny. Szybciej z Bydgoszczy do Trójmiasta

Redaktor | 9 lis 19:31 PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na dokumentację projektową dla odcinka Maksymilianowo – Kościerzyna. To kolejny etap inwestycji za 1,5 mld zł, która ma usprawnić podróże z Bydgoszczy do Trójmiasta i transport do portów w Gdyni i Gdańsku .

Prawie 14 tysięcy elektronicznych biletów

Redaktor | 9 lis 18:12 Bydgoszczanie polubili nowoczesne biletomaty w autobusach i tramwajach. W ciągu miesiąca skorzystali prawie 14 tysięcy razy z tej formy płatności - Mennica Polska podsumowała okres wdrożeniowy systemu.

Zmiana organizacji ruchu i świąteczny rozkład jazdy

Redaktor | 9 lis 14:11 W związku z imprezami z okazji 100. lecia odzyskania niepodległości szykują się duże zmiany w organizacji ruchu w centrum, Bydgoszczy. A poniedziałek (12 listopada) komunikacja miejska będzie jeździć według niedzielnych rozkładów jazdy.