Ciężki bój z trudnym rywalem. Chemik podejmuje lidera

Redaktor | Dzisiaj 10:57 Niedługo założę na TT konto „Chemik Bydgoszcz Oświadczenia”. Próbowaliśmy przełożyć mecz, ale się nie udało. Bądźcie z nami w sobotę o 20.30. Na rozegranie zgłosił się dobrowolnie Michał Szalacha – napisał na Twitterze trener bydgoskich siatkarzy Jakub Bednaruk.

Oddaj krew przed Focusem, w prezencie dostaniesz kawę

Redaktor | Wczoraj 17:19 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy w zaprasza do udziału w sobotniej (19 stycznia) zbiórce krwi. Okazja do zostania dawcą od 11.00 do 16.00 przed centrum handlowym Focus Mall (od strony ul. Jagiellońskiej).

Złożyli hołd bohaterom Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

mk | Wczoraj 15:36 Na Cmentarzu Bohaterów Bydgoszczy dziś (18 stycznia) modlono się, składano kwiaty i znicze, by uczcić pamięć tych, którzy walczyli o polskość miasta podczas zaborów, a także w czasie II wojny światowej.

Studenci Medicum z nowym sprzętem do USG. Pracownia otwarta

Redaktor | Wczoraj 14:53 We wtorek (15 stycznia) w Klinice Urologii Szpitala im. A. Jurasza otwarto Studenckie Centrum Edukacji Ultrasonograficznej. Pracownia została wyposażona w dwa nowe aparaty do badań USG: Samsung HS60 i HS40 wraz z kompletem głowic.

Zmierzą się na florety w bydgoskiej Łuczniczce

Redaktor | Wczoraj 07:22 26 i 27 stycznia zostaną rozegrane Indywidualne i Drużynowe Mistrzostw Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. 160 zawodników z całego kraju będzie rywalizować w HSW „Łuczniczka”.

Ferie Dziecięcego Graffiti [ZDJĘCIA]

Redaktor | 17 sty 17:38 Podopieczni projektu Dziecięce Graffiti obejrzeli spektakl „Sprzedawcy bajek” i uczyli się grać w darta. To była bardzo emocjonująca środa (16 stycznia).

Żydowicz chce spotkać się z Całbeckim w sprawie Camerimage

Redaktor | 17 sty 13:38 Marek Żydowicz, pomysłodawca i organizator Camerimage, prosi o spotkanie z zarządem województwa. Liczy na wsparcie, „by w 2019 roku festiwal mógł zostać zrealizowany w województwie kujawsko-pomorskim”. I podkreśla, że warunki, jakie Rafał Bruski stawia imprezie, są nierealne.

Kolejne zmiany w ruchu na Wojska Polskiego

Redaktor | 17 sty 08:49 Trwa przebudowa torowiska od pętli Magnuszewska do węzła Wojska Polskiego, Szpitalna, Szarych Szeregów, Bełzy. W związku z nowym etapem robót wykonawca w nocy z 18 na 19 stycznia (piątek/sobota) wprowadzi kolejną tymczasową organizację ruchu.

Paliło się auto na Chemicznej [ZDJĘCIA]

Redaktor | 16 sty 19:34 Pożar samochodu Fiat Panda przy ulicy Chemicznej. Kolejny raz do akcji wyruszyli strażacy z JRG SP PSP Bydgoszcz. Tym razem wysłano jeden zastęp. Po dojeździe na miejsce okazało się, że cała komora silnika samochodu objęta była płomieniami. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej pojazd nie uległ całkowitemu spaleniu. Na czas działań ulica była zablokowana.

Darmowe porady lekarskie dla osób nieubezpieczonych

Redaktor | 16 sty 18:38 W drugiej połowie stycznia w Przychodni Studenckiej „Otwarte Drzwi” osoby nieubezpieczone mogą skorzystać jeszcze z pomocy chirurga (18 stycznia), lekarza rodzinnego (21, 28 stycznia) i lekarza rezydenta (30 stycznia).

Półtora miliona dla UKW przegłosowane w Sejmie

Redaktor | 16 sty 16:05 Podczas dzisiejszego (16 stycznia) głosowania nad ustawą budżetową na 2019 roku Sejm przyjął poprawkę Klubu Prawo i Sprawiedliwość przeznaczającą półtora miliona zł dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.