Szpital Jurasza z pieniędzmi na sprzęt do leczenia białaczek

Redaktor | Wczoraj 15:00 Na zakup nowego cytometru przepływowego zostanie przeznaczone blisko 400 tys. złotych, jakie otrzymał Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Umowę na dofinansowanie doposażenia w środę (18 września) podpisali Janusz Cieszyński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, oraz dr inż. Jacek Kryś, dyrektor szpitala.

Do ośmiu tysięcy na likwidację pieca. Miasto podwyższy dotacje

Redaktor | Wczoraj 14:05 Z trzech do pięciu tysięcy złotych ma zostać zwiększone dofinansowanie na zastąpienie pieca podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej lub odnawialnymi źródłami energii w domkach jednorodzinnych. Właściciele budynków wielorodzinnych będą mogli liczyć maksymalnie na osiem tysięcy złotych dotacji. O zmianie uchwały 25 września zdecydują radni.

Zwiedź sąd, a potem ratusz. Drzwi otwarte

Redaktor | Wczoraj 09:53 W piątek (20 września) dla zwiedzających podwoje otworzy siedziba Sądu Okręgowego przy ul. Nowy Rynek 12, w sobotę  (21 września) natomiast - bydgoski ratusz.

Port intermodalny w Emilianowie bliżej. Porozumienie podpisane

Redaktor | 17 wrz 17:05 Będzie to jedno z tych miejsc, które połączy Morze Bałtyckie z Adriatykiem – mówił w Brzozie wiceminister inwestycji i rozwoju Grzegorz Puda. We wtorek (17 września) zawarte zostało porozumienie w sprawie budowy portu intermodalnego w Emilianowie.

W Bydgoszczy otwarto drugie okno życia

Redaktor | 12 wrz 10:42 Osoba, która nie jest w stanie lub nie chce zaopiekować się swoim dzieckiem, może anonimowo pozostawić je w nowym oknie życia przy ul. Łowickiej 68. Drugie w Bydgoszczy okno będzie działać przy Fundacji Wielka Rodzina.

Leki za 5 złotych. Lewica chce uzdrowić służbę zdrowia

Redaktor | 11 wrz 17:18 Zwiększenie nakładów na służbę zdrowia i leki nie droższe niż 5 złotych – to niektóre elementy „pakietu zdrowia”, o który Lewica chce zabiegać w parlamencie. Swoje postulaty kandydaci przedstawili przed Szpitalem MSW.