Rocznica katastrofy smoleńskiej. IPN upamiętnia Janusza Kurtykę

Redaktor | Dzisiaj 16:28 10 kwietnia 2020 roku przypada 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. IPN publikuje film o Januszu Kurtyce, prezesie Instytutu w latach 2005-2010, który zginął, udając się rządowym samolotem z prezydentem RP prof. Lechem Kaczyńskim na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. 

Remondis dezynfekuje wiaty i pojemniki na odpady

kd | Dzisiaj 09:20 Od czwartku (9 kwietnia) pracownicy firmy Remondis prowadzą dezynfekcje wiat śmietnikowych i pojemników na odpady. Pierwsze prace odbyły się w rejonie ulic Powstańców Warszawy i Zaświat. Dalsze będą prowadzone na osiedlach Leśnym, Bartodziejach i Jachcicach.

Sytuacja epidemiczna w regionie [STAN NA 9 KWIETNIA]

kd | Wczoraj 23:01 Znacząco wzrosła liczba osób znajdujących się na kwarantannie. Jest to związane z dodaniem informacji od Straży Granicznej o liczbie osób objętych obowiązkową 14-dniową kwarantanną po powrocie z zagranicy.

Nie wysyłaj wniosków do ZUS e-mailem [KOMUNIKAT]

Redaktor | Wczoraj 13:20 Wszyscy, którzy chcą złożyć wniosek do ZUS elektronicznie, mogą go przekazać wyłącznie za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Skany, zdjęcia czy wypełnione pliki word lub pdf przesłane e-mailem nie będą traktowane jak wnioski i nie będą przez ZUS rozpatrywane - przekazuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa...

Ich bezpieczeństwo = nasze zdrowie. Pomóżmy medykom!

mk | Wczoraj 11:23 Każdy zakup będzie konsultowany z dyrekcją szpitala - zapowiada Mateusz Czyżewski, prezes KS Unia Solec Kujawski. Na portalu zrzutka.pl założył zbiórkę na rzecz szpitala zakaźnego w Bydgoszczy. Cel: sto tysięcy złotych

Naukowcy z UTP w Bydgoszczy projektują respirator

kd | Wczoraj 09:24 W ciężkich przypadkach COVID-19 oprócz niewydolności oddechowej, która spowodowana jest przez zapalenie płuc, pojawia się także wysoka gorączka, suchy, duszący kaszel i odkrztuszanie krwi. I to właśnie przy niewydolności oddechowej jedyną szansą jest często użycie respiratora.

Pomoc w świątecznych zakupach

Redaktor | 8 kwi 18:57 Przypominamy seniorom, o możliwości zrobienia zakupów przez wolontariuszy. Do Programu dołączyła firma Blinkee, która udostępni bezpłatnie skutery i hulajnogi elektryczne wolontariuszom.