W Bydgoszczy ćwiczą przed „Misją Afganistan”

Redaktor | 23 sty 15:44 Przeszło 500 żołnierzy i cywilów z ponad 30 państw Sojuszu Północnoatlantyckiego i krajów partnerskich spotkało się w Bydgoszczy, by wziąć udział w pierwszym w tym roku szkoleniu organizowanym w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC).

Drzwi otwarte na UTP. Uczniowie zachwyceni [ZDJĘCIA]

Redaktor | 23 sty 12:45 Wykład Dariusza Kulmy, ponad 50 warsztatowych propozycji, ciekawe stoiska, spotkania z przedstawicielami wydziałów — to tylko nieliczne z atrakcji podczas tegorocznych drzwi otwartych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, które odbyły się 22 stycznia.

Tablice poświęcone Ojcom Niepodległości odsłonięte [ZDJĘCIA]

Redaktor | 21 sty 14:18 Z okazji setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy w naszym mieście zostały odsłonięte cztery tablice pamiątkowe poświęcone Ojcom Niepodległości: Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, Romanowi Dmowskiemu, Generałowi Józefowi Hallerowi i Wojciechowi Korfantemu.

Uroczystości w przeddzień jubileuszu 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy

Redaktor | 19 sty 15:13 W niedzielę 19 stycznia 2020 roku o godz. 12.00 w Kościele Świętej Trójcy w Bydgoszczy odbyła się Msza Święta za Bydgoszczan w setną rocznice powrotu Bydgoszczy do Rzeczypospolitej. Mszę celebrował Proboszcz Parafii Ks. Prałat dr Bronisław Kaczmarek Wikariusz Generalny Diecezji Bydgoskiej. Msze uświetniła muzycznie orkiestra dęta pod dyrekcję Ewy Makuli.

Korupcja w Wojsku Polskim. Zatrzymani oficerowie z Bydgoszczy

Redaktor | 16 sty 13:21 Centralne Biuro Antykorupcyjne i prokuratura prowadzą śledztwo dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez żołnierzy Wojska Polskiego pełniących służbę w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Udzielanie niejawnych informacji i korupcja miały być związane z przetargami na zakup sprzętu i usług na potrzeby armii w latach 2018-2019.