Sezon na zupę owocową otwarty [PRZEPIS]

Redaktor | 5 lip 10:29 Ceny owoców ustabilizowały się. Na działkach trwają zbiory własnych owoców i warzyw. Produkcja domowych przetworów wystartowała. Jednak czy pamiętamy o zupie owocowej? Przysmaku dzieci i potrawie która „robi się sama”. 

Jedzenie na ulicy – czy można?

Redaktor | 11 maj 13:05 Od 16 kwietnia w Polsce obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Rodzą się więc pytania o jedzenie i picie w przestrzeni publicznej. 

Palce lizać! Najlepsze smaki regionu wybrane

Redaktor | 26 paź 15:46 Filet z kurczaka z papryką i pierogi z gęsiną to najlepsze produkty w tegorocznej edycji konkursu Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego.

Do fjuta z buraka dołączyła marmolada. Nowe produkty tradycyjne

Redaktor | 10 cze 2019 Marmolada z buraków cukrowych, piołunówka tucholska i placek drożdżowy - to kolejne produkty z Kujaw i Pomorza wpisane ostatnio na ogólnopolską Listę Produktów Tradycyjnych. Wykaz prowadzony przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zawiera już 86 wyrobów i potraw z naszego regionu. Zachęcamy do zgłaszania kolejnych.

Azjatyckie smaki na Zawiszy [FOTORELACJA]

Redaktor | 3 mar 2019 Festiwal kuchni azjatyckiej przyciągnął do hali tenisowej Zawiszy tłumy bydgoszczan. W niedzielę (3 marca) drugi dzień imprezy. Początek od godz. 12.00.

Jedz pysznie i zdrowo w święta

Redaktor | 22 gru 2018 Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi pomysły na świąteczne menu. Czy jest sposób na to, by cieszyć się smakiem tradycyjnych potraw bez dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego i zbędnych kilogramów? Oczywiście, że tak! – zapewnia dietetyk Justyna Kubacka.

Na ratunek w depresji: dieta

Redaktor | 25 lis 2018 Depresja jest jedną z najczęstszych chorób osób dorosłych. Aktualnie choruje na nią 350 milionów ludzi na całym świecie i liczba ta z roku na rok wzrasta. Poza psychoterapią i farmakoterapią, które nie zawsze są w pełni skuteczne, coraz większą uwagę poświęca się diecie.