Ciepło? Już było… [POGODA]

Redaktor | 2 maj 06:26 Z każdym dniem prawdopodobieństwo deszczu będzie teraz większe. Czekamy na zakończenie tragicznej suszy. Ale będzie zimno. Ocieplenie przewidziane jest dopiero za tydzień.

Tragiczna susza trwa [POGODA]

Redaktor | 30 kwi 05:56 Z obserwacji rolników wynika, że sytuacja na polach jest dużo gorsza niż w zeszłym roku. A przecież właśnie za ubiegły rok wypłacano rolnikom odszkodowania z powodu klęski suszy. Dziś ponoć ubezpieczalnie nie chcą już przyjmować kolejnych suszowych ubezpieczeń.

Żar i piach tropików [POGODA]

Redaktor | 25 kwi 06:03 Dziś dzieje się to, co przewidzieliśmy już wiele dni temu. Po „pochylni”, którą utworzył wyż na wschodzie z niżem na zachodzie, dochodzi do nas dziś z południa masa powietrza zwrotnikowego.

W Bydgoszczy jak na Saharze [POGODA]

Redaktor | 24 kwi 06:06 Utrzymująca się od wielu dni susza doprowadziła do takiego wysuszenia się gleby w całym kraju, że silniejszy wiatr unosi pyły z powierzchni ziemi. Tak  tworzą się zamiecie pyłowe. Sprzyja temu bardzo niska wilgotność  powietrza, o której już w naszych prognozach pisaliśmy.

Niebo skąpi suchej ziemi kropli deszczu... [POGODA]

Redaktor | 23 kwi 06:32 To już nie są żarty. W najbliższym tygodniu nie spadnie w Bydgoszczy i okolicach być może ani kropla deszczu. Wysuszoną wiatrem wschodnim ziemię czekają pod koniec tygodnia bardzo wysokie temperatury, nawet do 27 stopni. Będzie klęska suszy...

Dziś i jutro deszczu nie będzie [POGODA]

Redaktor | 21 kwi 07:19 Utrzymanie się pięknej pogody przez święta, do końca nie było pewne. Wyż skandynawski, który panował przez ponad tydzień nad Europą już się podzielił na dwie części. Jesteśmy na skraju tej zachodniej, która będzie zanikać.

Słońce do świąt niemal pewne [POGODA]

Redaktor | 19 kwi 06:01 Wyż skandynawski jutro i w Wielkanoc zacznie słabnąć. Zmiana typu pogody może nastąpić na początku przyszłego tygodnia. Nie oznacza to jednak ochłodzenia, może się nawet ocieplić. Najgorsze jest jednak to, że glebie potrzebny jest wielodniowy rzęsisty deszcz. A na to — oprócz ewentualnych niewielkich opadów w poniedziałek i wtorek — się nie zanosi.