Front chłodny [POGODA]

Redaktor | 9 lis 08:27 Wieloośrodkowy niż „Carletto” znad Wysp Brytyjskich, w ciągu ostatniej doby nadal przesuwał się na wschód. Jego zafalowany front chłodny, ułożony jest od Helsinek przez zachodni Bałtyk, pogranicze niemiecko-polskie i dalej po północny Adriatyk, środkowe Włochy, w stronę Tunezji. Front oddziela od siebie cieplejsze, polarne powietrze, które znajduje się po jego stronie...

Jesiennie, ale z przejaśnieniami [POGODA]

Redaktor | 8 lis 06:46 Nad Europą przesuwa się na wschód wieloośrodkowy niż „Carletto” z ośrodkami nad morzem Północnym i zatoką Genueńską, a od wybrzeży Grenlandii ku wyspom Brytyjskim zmierza wielki niż „Detlef”

Ciemne chmury, deszcz i wiatr [POGODA]

Redaktor | 6 lis 05:34 Rozległy niż, który wędruje na wschód, jest już nad Rosją. jego zatoka, nazwana przez niemieckich meteorolgów Arne, sięga porzez Polskę aż nad wyspy Brytyjskie. 

Jeszcze jeden ciepły dzień [POGODA]

Redaktor | 4 lis 05:57 Niż, który powstaje na skraju powietrza ciepłego i zimnego nad oceanem, ma zawsze dwa sektory — ciepły i zimny. Jeśli niż nadchodzi znad Atlantyku, zazwyczaj najpierw przynosi ocieplenie, czyli dociera do nas jego ciepły wycinek. Niż jednak, jak już wielokrotnie wyjaśnialiśmy, obraca się na półkuli północnej odwrotnie niż wskazówki zegara i wkrótce po ciepłym wycinku dociera...

Mniej deszczu i cieplej [POGODA]

Redaktor | 3 lis 07:46 Rozległy niż „Zed” wędruje na wschód przez północną Europę. Polska jest na skraju tego niżu, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływa cieplejsze i wilgotne powietrze z południa.

Jesiennie [POGODA]

Redaktor | 2 lis 07:02 Dzień Zaduszny będzie prawdziwie jesienny w odróżnieniu od wczorajszego, jeszcze słonecznego dnia Wszystkich Świętych.

Powietrze arktyczne [POGODA]

Redaktor | 31 paź 06:59 Wyż „Oldenburgia” ma swoje centrum obecnie nad Polską i Ukrainą, ale będzie odsuwał się na wschód. Za nim przyjdzie znad Atlantyku niż „Zed” i przyniesiei kilkudniowe ocieplenie, ale z deszczem i wiatrem.

Pogoda zmienną jest [POGODA]

Redaktor | 30 paź 04:38 Nad Europą dominuje wyż „Oldenburgia” z centrami w rejonie Szkocji i nad zachodnią Polską. W Bydgoszczy w nocy, przy braku chmur, temperatura spadła do –4 stopni.

Za frontem [POGODA]

Redaktor | 28 paź 06:27 Nad wyspami Brytyjskimi, rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku, sięgnie on nad Niemcy i Czechy, w środę centrum wyżu znajdzie się nad Polską i odejdzie na wschód.

Od słońca do deszczu [POGODA]

Redaktor | 27 paź 07:38 Wilhelm, Yarosław i Xander - to nazwy niósł, jakie od północy wdarły się nad Europę. Ustąpiła mglista wyżowa pogoda, nadchodzi zapowiadane juź od kilku dni ochłodzenie i deszcz.

Front nadchodzi [POGODA]

Redaktor | 26 paź 08:23 Tak jak przewidzieliśmy, dotychczasowy rozległy obszarem wysokiego ciśnienia ułożony równoleżnikowo przez południową Europę oraz ułozony tak samo wielki niż po północnej stronie, zapewniały napływ do nas ciepłego powietrza. To się zmieni.