Przedwiośnie trwa [POGODA]

Redaktor | 4 mar 06:42 Jesteśmy pod wpływem niżu z rejonu zatoki Gdańskiej, który przemieszcza się nad centralny Bałtyk, a od południowego zachodu rozbudowuje się klin wyżowy.

Dziś deszcz, jutro słońce [POGODA]

Redaktor | 3 mar 06:31 Jesteśmy w zasięgu rozległego układu niżowego „Diana”, którego główne ośrodki znajdują się nad Polską i północnymi Włochami. Z niżem związany jest układ frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu napływa na razie ciepłe powietrze polarne morskie, po południu zacznie od zachodu napływać nieco chłodniejsze.

Od rana słonecznie [POGODA]

Redaktor | 1 mar 08:31 Polska jest pod wpływem rozległego niżu „Charlotte” z ośrodkiem w rejonie wysp Brytyjskich. Wychodzimy już z ciepłego wycinka niżu, przez Polskę przjdzie chłodny front atmosferyczny, za którym napływa nieco chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Przedwiośnie wraca z niżem „Charlotte” [POGODA]

Redaktor | 29 lut 06:58 Od niedzieli wrócą temperatury powyżej pięciu stopni, a to dlatego, że dostaniemy się w ciepły wycinek niżu „Charlotte”, który już dziś znajduje się nad wyspami Brytyjskimi. Tymczasem dziś rano obowiązuje ostrzeżenie przed oblodzeniem.

Jeszcze dwa chłodne dni i wróci przedwiośnie [POGODA]

Redaktor | 28 lut 06:33 Polska będzie pod wpływem klina wyżowego związanego z wyżem znad Alp, jedynie północny-wschód i wschód kraju będą pod wpływem niżu znad północnej Rosji. Pozostaniemy w chłodnej polarnej morskiej masie powietrza.

Zehra i Bianca [POGODA]

Redaktor | 27 lut 06:35 Niż bałtycki „Zehra” wędruje powoli na wschód i wypełnia się. Znad Atlantyku zaś zbiliża się właśnie z dużą szybkością ośrodek niżowy, któremu Niemcy nadali wdzięczne imię „Bianca”.

Spóźniona zima przyjdzie. Ale nie będzie bardzo mroźna [POGODA]

Redaktor | 26 lut 06:33 Europa będzie w zasięgu niżów z ośrodkami nad morzem Bałtyckim, morzem Adriatyckim oraz nad Atlantykiem, tylko półwysep Iberyjski i Skandynawia będą w zasięgu wyżów (skandynawski wyż wciąż jeszcze nie otrzymał żadnej nazwy). Niż bałtycki i wtórny front atmosferyczny bedą kształtować pogode w w naszym regionie. Z północnego zachodu napływać będzie chłodniejsze...

Poniedziałkowe rozpogodzenie [POGODA]

Redaktor | 24 lut 06:00 Wędrowny klin wyżowy, który w ślad za niżem Yulia przewędruje dziś przez Polskę z zachodu na wschód, przyniesie przejściową poprawę pogody. Za nim jednak przyjdzie we wtorek niz Zehra, który już jest nad wyspami Brytyjskimi i przyniesie kolejną falę deszczu oraz ocieplenie.

Yulia jest niebezpieczna [POGODA]

Redaktor | 23 lut 08:11 Wspomniana w tytule „Yulia” to niż wtórny, przemieszczający się nad Europą z północnego zachodu i z zachodu na wschód. Utworzył się on na wspomnianym wczoraj froncie głównym, oddzielającym powietrze arktyczne od umiarkowanego. Przechodząc przez Polskę będzie się on nadal pogłębiał.

Znowu wieje [POGODA]

Redaktor | 22 lut 07:45 Dla województwa kujawsko–pomorskiego zostało wydane ostrzeżenie: „Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 40 km/h, w porywach do 75km/h z południowego zachodu i zachodu”

Xantypa nadchodzi [POGODA]

Redaktor | 21 lut 06:14 Przez Polskę z zachodu na wschód będzie przemieszczała się kolejna zatoka niżowa z frontem atmosferycznym (zokludowanym), za którym napłynie znów chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Przedwiośnie się umacnia [POGODA]

Redaktor | 20 lut 04:28 Polska będzie początkowo na skraju wyżu, którego centrum znajduje się w rejonie Alp. Po południu jednak od zachodu nasunie się zatoka niżu znad morza Norweskiego, z układem frontów atmosferycznych. Z zachodu zacznie napływac napływać nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Znowu popada [POGODA]

Redaktor | 19 lut 06:18 Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżu „Victoria”. Jego drugie centrum znajduje się nad morzem Norweskim, pierwsze odeszło już nad ocean Arktyczny. Z zachodu na wschód przemieści się przez Polskę zokludowany front atmosferyczny. Za nim napłynie nieco chłodniejsze, wilgotne powietrze. Tymczasem nad Atlantykiem, słusznie zwanym kuchnią pogody, utworzył się juz kolejny niż...