Upalny wtorek [POGODA]

Redaktor | 28 lip 06:17 Tego lata niewiele było naprawdę wysokich temperatur. Dziś jednak w Bydgoszczy wskazania termometrów prawdopodobnie przekroczą 30 stopni.

Za frontem [POGODA]

Redaktor | 27 lip 05:47 Choć we wschodniej części kraju będzie jeszcze aktywny front atmosferyczny, u nas powinno już nastąpić uspokojenie atmosfery. Z zachodu napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Noc spadających gwiazd już niedługo

Redaktor | 25 lip 13:45 Tegoroczny lipiec obfituje w zjawiska astronomiczne. Mogliśmy oglądać już półcieniowe zaćmienie księżyca czy burzową pełnię, a także tzw. obłoki srebrzyste – czyli najwyżej położone chmury widoczne z Ziemi. Przed nami deszcz spadających Perseidów.

Z zachodu nadchodzi front [POGODA]

Redaktor | 25 lip 05:52 Wyż Albrecht podzielił się na dwie części, z których jedna usadowiła się nad Rosją, a druga pozostaje związana z macierzystym wyżem Azorskim. W pobliżu Bałtyku oddziałuje niewielki niż, który powstał tam poprzedniej nocy, jego skutki nie sięgnęły jednak naszej szerokości.

Bez deszczu i nieco cieplej [POGODA]

Redaktor | 24 lip 06:21 Wyż Albrecht wciąż rozciąga się nad większością obszaru kontynentu europejskiego, ale przez północną część, czyli Skandynawię, wędrują niże z zachodu na wschód, co jest naturalnym zjawiskiem, zwanym cyrkulacją zachodnią.

Chłodno, ale raczej pogodnie [POGODA]

Redaktor | 22 lip 04:53 Rozbudowuje się od zachodu klin wyżu znad Atlantyku i wysp Brytyjskich, obejmując swoim zasięgiem w najbliższych dniach przeważający obszar Europy.

Za frontem [POGODA]

Redaktor | 21 lip 07:00 Przez najbliższych kilka dni nad północnym Bałtykiem aktywny będzie niż „Anja”, a od zachodu oddziaływać będzie klin wyżu Azorskiego.

Znów będą obfite deszcze [POGODA]

Redaktor | 20 lip 06:32 Będziemy w obszarze podwyższonego ciśnienia, ale od zachodu nasunie się płytka zatoka związana z niżem nad Skandynawią. Po południu z zachodu do centrum kraju przemieści się chłodny front atmosferyczny.

Gorąca słoneczna niedziela przed „lanym” poniedziałkiem [POGODA]

Redaktor | 19 lip 06:07 Pogoda dziś będzie bardzo podobna do wczorajszej. Przy tak wysokiej temperaturze i powietrzu posiadającym duży potencjał chwiejności, już od godzin przedpołudniowych w powodzeniem rozwijać się mogą zjawiska konwekcyjne, osiągające swoje maksimum w godzinach popołudniowych. Z południowego wschodu napływa ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie.

Pogoda wciąż zmienną jest [POGODA]

Redaktor | 18 lip 07:23 Po nocnych burzach czeka nas dość pogodny dzień. Oddziaływać będzie wyż, który utworzy się nad Bałtykiem. Pozostaniemy w wilgotnym powietrzu polarnym morskim.

Cieplej od soboty [POGODA]

Redaktor | 17 lip 06:57 Jesteśmy pod wpływem klina wyżu „Zebedaus” znad Atlantyku, choć jeszcze gdzieniegdzie zaznaczy się wpływ rozmywającego się frontu atmosferycznego. Będziemy w umiarkowanie ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Wróciły deszcze [POGODA]

Redaktor | 16 lip 07:08 Strefa opadów frontowych już przeszła przez nasz region i odsuwa się na wschód. Linia opadów ma kształt łuku wybrzuszonego nieco na wschód i wchodzi w tej chwili nad centralne województwa Polski.