Przed ociepleniem [POGODA]

Redaktor | 7 sty 07:00 Polska będzie w zasięgu wyżu „Almar” z centrum nad Bałkanami, ale w ciągu dnia od zachodu nasuwać się będzie zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym, związana z rozległym niżem „Amrei” znad morza Norweskiego.

Pogoda zmienną jest [POGODA]

Redaktor | 6 sty 08:12 Po wczorajszym pogodnym dniu nie ma już śladu. Wieczór był mrożny, temperatura o 20.00 wyniosła w Bydgoszczy -1,7 stopnia, jednak w ciągu nocy wzrosła nieco powyżej zera. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach marznącej mżawki. Jezdnie i chodniki mogą być śliskie.

Koniec deszczu [POGODA]

Redaktor | 5 sty 08:17 Za frontem chłodnym, który wczoraj wieczorem i w nocy przeszedł nad Polską z północy na południe, napłynęło na krótko chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. W ciągu dnia nad Polskę nasunie się klin wyżu „Almar” znad Francji.

Fabio wciąż silny [POGODA]

Redaktor | 4 sty 07:03 Znajdujemy się w zasięgu niżu „Fabio”, którego główny ośrodek przesunął się w rejon morza Barentsa. Dziś zaznaczy się kolejna zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Z północy napływać zacznie chłodniejsza i bardziej wilgotna masa powietrza polarnego morskiego.

Deszcz dziś wieczorem [POGODA]

Redaktor | 3 sty 07:22 Europa Północna i częściowo Środkowa znajduje się pod wpływem rozległego niżu „Fabio”. Jego centrum znajduje się nad morzem Norweskim a układ frontów atmosferycznych przechodzi właśnie przez kontynent.

Znów trochę cieplej [POGODA]

Redaktor | 1 sty 02:44 Polska będzie pod wpływem wyżu znad Czech, od zachodu znów zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie, ale odczujemy to dopiero jutro.

Ciepły Sylwester, Nowy Rok chłodniejszy [POGODA]

Redaktor | 31 gru 06:15 Do Polski wróciła cyrkulacja zachodnia i kierunek wiatru zmienił się na południowo-zachodni, co nieco podniosło wczoraj temperatury. Od północy zbliża się jednak do Polski od strony Bałtyku chłodny front.

Po ochłodzeniu cieplejszy dzień [POGODA]

Redaktor | 30 gru 06:51 Początkowo Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum nad południem kraju, jednak powoli od północy nasuwać się będzie zatoka związana z niżem znad północnej Europy wraz ze strefą ciepłego frontu atmosferycznego. Za frontem, z północnego zachodu, napływać zacznie ciepłe powietrze polarne morskie, stopniowo wypierając chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Od poniedziałku znowu będzie cieplej [POGODA]

Redaktor | 29 gru 08:11 Zanim to jednak nastąpi, w niedzielę i poniedziałek rano można się spodziewać marznącego deszczu powodującego gołoledzie. Wystąpią one w naszym regionie, a ponadto w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim.

Poświąteczne ochłodzenie [POGODA]

Redaktor | 27 gru 06:59 U nas pogodę kształtować będzie wyż „Wiltrud” znad Skandynawii. Z północy zacznie napływać chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

Szare święta [POGODA]

Redaktor | 26 gru 08:26 Od zachodu nasuwa się klin wyżu, nazwanego przez Niemców „Vanessa”. Wraz ze wzrostem ciśnienia, dzisiaj i jutro powoli spadać będzie temperatura. W weekend temperatury spadną nieco poniżej zera, ale na krótko… Bałwanka możemy sobie postawić pluszowego, jak na zdjęciu.

Świąteczne… chmury [POGODA]

Redaktor | 25 gru 01:50 Pogodę w Polsce kształtować będzie płytki niż „Cedric”, który będzie się przemieszczać znad Niemiec nad Słowację, a za nim od zachodu będziemy dostawać się na skraj wyżu „Vanessa”.

Jesienna Wigilia [POGODA]

Redaktor | 24 gru 06:39 Wigilia będzie cieplejsza niż kilka następnych dni. W święta temperatura będzie stopniowo spadać, pozostając jednak wciąż powyżej zera, aż do piątku.