Dzień NATO w Bydgoszczy

Redaktor | 4 paź 2017 Pokazy sprzętu wojskowego, musztry paradnej, a także koncerty i wiele atrakcji dla mieszkańców – 14 października na Wyspie Młyńskiej odbędzie się uroczysty Dzień NATO w Bydgoszczy.

Pierwsi lokatorzy już się wprowadzili

Redaktor | 3 paź 2017 Pierwsi mieszkańcy otrzymali we wtorek, 3 października, klucze do lokali w ramach projektu „Mieszkania wspomagane w Bydgoszczy”. To szansa na usamodzielnienie się dla osób wykluczonych społecznie.

Unijne dofinansowanie na nowe mosty i torowiska

Redaktor | 3 paź 2017 We wtorek (3 października) podpisano umowy na unijne dofinansowanie dwóch dużych projektów komunikacyjnych. Zakładają one dobudowanie nowych mostów w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego (tramwajowego i drogowego) oraz modernizację torowiska na ul. Toruńskiej. Wartość obu zadań, które są częścią pakietu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) szacowana jest na 124 mln zł....

To nie będą mieszkania za darmo…

Andrzej Pawełczak | 2 paź 2017 W poniedziałek (2.10) odbyły się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy konsultacje publiczne pierwszych lokalizacji programu Mieszkanie plus. Są one połączone z prezentacją zasad funkcjonowania Krajowego Zasobu Nieruchomości. Spotkanie w Bydgoszczy rozpoczyna krajowy cykl konsultacji poświęconych temu rządowemu programowi.

Ruszyła Akademia Piłkarska Chemika

Redaktor | 2 paź 2017 Prace nad powołaniem Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz trwały przez kilkanaście miesięcy. 1 października projekt oficjalnie wystartował, co wiąże się z licznymi zmianami w klubie, w którym obecnie trenuje 550 zawodników.