Aktualności 4 lis 12:13 | Redaktor
Basen na Kapuściskach czynny od wtorku [CENY, GODZINY]

fot. ilustracyjna, Pixabay

5 listopada otwarty dla mieszkańców zostanie basen „Piąta Fala” przy Zespole Szkół nr 5 (ul. Szarych Szeregów) w Bydgoszczy. Pierwsi chętni popływają za darmo, dostaną też miejskie gadżety.

Obiekt z 6-torowym basenem o wymiarach 25 na 12,5 metra, niecką rekreacyjną, dwiema nieckami jacuzzi i brodzikiem dla najmłodszych w czwartek (31 października) otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Pomyślnie wypadły też testy wody.

Mieszkańcy skorzystają tu m.in. z atrakcji takich jak sztuczna rzeka, zatoka sztucznej fali, masaż karku, gejzer, a w brodziku dla dzieci znajduje się tzw. grzybek wodny. Powstała też 50-metrowa zjeżdżalnia.

Obiekt został wyposażony w trybuny na 105 i siedziska dla zawodników i trenerów (48 miejsc), szatnie, sanitariaty, dwie fińskie sauny z natryskami schładzającymi. Na piętrze znajdują się sala do fitness, siłownia, przebieralnie, pomieszczenia trenerów i gospodarcze. Wokół budynku powstały miejsca parkingowe.

„Piąta fala” zostanie otwarta 5 listopada. Dla mieszkańców będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–21.30 (ostatnie wejście godzinę przed zamknięciem), w sobotę i niedzielę: 8.00–20.30 (ostatnie wejście godzinę przed zamknięciem).

Ceny biletów wynoszą: normalny – 15 zł, ulgowy – 10 zł (przysługuje uczniom bydgoskich szkół za okazaniem legitymacji szkolnej), Bydgoska Rodzina 3+ – 7,5 zł, seniorzy – 7,5 zł.

Budowa pochłonął 24 miliony złotych. Termin udostępnienia obiektu był przekładany z powodu problemów wykonawcy, m.in. z przeciekającą jedną z niecek basenowych.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor