Aktualności 22 sty 11:35 | Redaktor
„Terytorialsi” zapraszają młodzież na wojskowe szkolenie w czasie ferii

fot. WOT

„Ferie w mundurze”, to propozycja 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej skierowana przede wszystkim do uczniów szkół średnich, studentów ale również ich nauczycieli.

Szkolenie wojskowe organizowane podczas ferii zimowych jest zupełnie nową ofertą Wojsk Obrony Terytorialnej,

- Ferie zimowe to doskonały czas na zrealizowanie swoich planów i marzeń o wstąpieniu w szeregi 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej - powiedział dowódca 8K-PBOT, płk Krzysztof Stańczyk

W województwie kujawsko-pomorskim szkolenie rozpocznie się 24.01.2020 r. i będzie to szkolenie podstawowe, w którym udział ma wziąć ponad 140 ochotników. Zakończy się ono uroczystą przysięgą wojskową 8 lutego 2020r. w Inowrocławiu.

- Cały cykl szkoleń żołnierzy WOT trwa 3 lata i jest podzielony na trzy etapy: na szkolenie indywidualne, specjalistyczne i zgrywające.. W tym czasie żołnierze Obrony Terytorialnej szkolą się w ramach szkoleń rotacyjnych, organizowanych najczęściej w dni wolne od pracy w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu. W każdym roku żołnierz Obrony Terytorialnej uczestniczy w dwutygodniowym szkoleniu zintegrowanym, prowadzonym najczęściej w warunkach poligonowych – informuje kpt. dr Diana Warchocka z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”

fot. WOT

fot. WOT

źródło: WOT

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor