Kultura 24 lip 11:40 | Redaktor
Duzi i mali zatańczą w Ostromecku. Piknik, warsztaty, zabawa

fot. Pałac w Ostromecku

Pałac w Ostromecku zaprasza na IX Ogólnopolski Festiwal Tańców w Kręgu, który odbędzie się w niedzielę (28 lipca). W programie warsztaty taneczne, pokaz muzyki na żywo oraz wspólne tańce.

W niedzielę (28 lipca) odbędzie się Taneczne Folkowisko - „Kochamy polskie tańce etniczne”-piknik integracyjny bez barier. O godz. 11.00 dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach tanecznej integracji prowadzonych przez Cezarego Cesarza, natomiast o godz. 12.30 zaplanowano  dwugodzinne międzypokoleniowe warsztaty „Integrujmy się” Iwony Dziermy.  W programie również w godzinach 16.00-18.00  „Kolorowe jarmarki”, czyli wszystko dla Pań, Zespół Bydgoski Płomienie, Zespół Taneczny Krąg. Ponadto pokaz muzyki afrykańskiej na żywo, wspólny wielki taneczny krąg z akompaniamentem granym na bębnach djembe, oraz wspólny taniec do muzyki etnicznej polskiej (kujawiak, kukułeczka), prowadzonego przez Panagiotis i Danutę Stogidis.

Nadzór nad programem sprawuje Anna Kaźmierczak.

Z kolei od poniedziałek (29 lipca) do czwartku (1 sierpnia) odbywać się będą płatne warsztaty taneczne. Instruktorzy: Iwona Dzierma z Białystoku, Cezary Cesarz z Opola, Anna Trąbała-Nergiz z Poznania, Maciej Pasternak z Torunia, Paweł Sumało z Warszawy Danuta Stogidis z Łodzi.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Tańców w Kręgu, Tańców Etnicznych oraz Terapii Tańcem „Ajde Jano”.

Harmonogram 

Niedziela (28 lipca)

  • 11.00 - 12.30 Warsztaty tanecznej integracji dla dzieci
  • 12.30 - 14.30 „Integrujemy się” - warsztaty międzypokoleniowe
  • 16.00 - 18.00 Kolorowe jarmarki, czyli wszystko dla Pań, Zespół Bydgoski Płomienie, Zespół Taneczny Krąg

źródło: Pałac w Ostromecku

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor