Kultura 30 gru 12:40 | Redaktor
W Operze Nova sylwestrowa uczta muzyki i tańca

fot. Jacek Kargól

Tradycyjnie już w Operze Nowa odbywają się koncerty sylwestrowe. Za każdym razem zaskakują publiczność nowatorskimi pomysłami.

Wyczekiwane przez wielu koncerty sylwestrowe w bydgoskiej operze właśnie się rozpoczęły, a dzisiejszy (30 grudnia) wybrzmi pierwszymi dźwiękami dokładnie o godz. 19.00.

Koncerty te stały się już tradycją bydgoskiej sceny operowej, realizowane są bowiem od 2009 roku, a bilety na nie są sprzedawane od października! 

Tegoroczny występ trwa niemal trzy godziny, wystąpują soliści, balet, chór i orkiestra Opery Nova w Bydgoszczy.

Reżyserem spektaklu jest Sebastian Gonciarz, realizujący słynne bydgoskie sylwestry w operze od samego ich początku. Kierownikiem muzycznym jest Maciej Figas, scenografię zajmuje się Mariusz Napierała, choreografią natomiast Iwona Runowska.

fot. Opera Nova

- Aranżacje dla orkiestry i chóru przygotowało sześciu muzyków. Nad efektami świetlnymi czuwa równie liczna drużyna - informują organizatorzy.

Co roku publicznośc zachwyca się tym sylwestrowym spektaklem okazyjnym, który jest przedstawieniem opartym zawsze na ciekawym i niepowtarzalnym pomyśle.

- 19.śpiewających solistów poprowadzi Widzów przez arie baroku, bel canta, frywolne duety z operetek, piosenki z musicali amerykańskich twórców, do kompozycji światowych przebojów muzyki pop i filmowej. Temperatura i tempo wieczoru rośnie po przerwie: występują piękności kąpiące się wannie, polscy hydraulicy i mechanicy samochodowi, nęcące tancerki boogie oraz podróżnicy rodem z hippisowskiej subkultury. A pociąg zatrzyma się aż na brazylijskiej plaży, gdzie żyją przyjazne …białe niedźwiedzie. - opisują wydarzenie organizatorzy.

fot. Opera Nova

Partnerem koncertu w dniu 1 stycznia 2020 r. jest PZU i Województwo Kujawsko-Pomorskie.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor