Piłka Nożna 23 mar 12:28 | Redaktor
Akcja cegiełka  - „Młodzi rycerze dumą Zawiszy”

fot. Zawisza Bydgoszcz

Trwa akcja wsparcia na szkolenie młodych piłkarzy Zawiszy Bydgoszczy. Nabywców znalazło już 60 proc. cegiełek przeznaczonych do sprzedaży.

Akcja trwa od połowy stycznia. Klub informuje, że do sprzedaży przeznaczono 2500 tysiąca cegiełek. W tym roku zbiórka trwa pod hasłem  „Młodzi rycerze dumą Zawiszy”. Według stanu na 20 marca nabywców znalazło już 1489 cegiełek w cenie 30 złotych. Na liście darczyńców są kluby kibica, kluby sportowe, firmy, piłkarze, osoby prywatne.

Na słowa uznania zasługują także rodzice młodych futbolistów z rocznika 2011, którzy sami rozprowadzają cegiełki.

Klub zachęca do wsparcia akcji: „My jesteśmy Wojowniczy Klub Sportowy i musimy sobie poradzić w trudnych chwilach, to już trzeci sezon od początku odbudowy klubu i nadal cały ciężar finansowy spada na nas. Miasto, które pomaga wszystkim innym klubom naszego Zawiszę omija z daleka. Dlatego jeszcze bardziej zewrzyjmy szyki, by kolejny raz dofinansować pokaźną kwotą nasz klub”.

Przypomnimy, że dorosła drużyna jest liderem V ligi. Niestety, w tym roku zmieniono zasady konkursu, przyznającego miejską dotację. Na wsparcie z budżetu Bydgoszczy mogą liczyć jedynie kluby, które mają zespoły w IV i wyższej lidze, czyli z męskich zespołów Chemik, Polonia i BKS. W ubiegłym roku dofinansowanie otrzymał BKS, grający wówczas w piątej lidze. Zawisza występował wtedy w A-klasie.

Tutaj: Zapowiedź meczu z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie

Klub informuje, że w akcji sprzedaży cegiełek „wśród dzielnic na prowadzeniu jest Fordon przed Szwederowem i Wyżynami, a w rywalizacji klubów kibica liderem Inowrocław przed Solcem i Osielskiem, a mocno depczą im po piętach Nakło, Janikowo i Kruszwica”.

Wśród dzielnic na prowadzeniu Fordon przed Szwederowem i Wyżynami. W rywalizacji FC liderem Inowrocław przed Solcem i Osielskiem, a mocno depczą im po piętach Nakło, Janikowo i Kruszwica. Rywalizacja w szczytnym celu cały czas śrubuje nasz wynik. Zawiszacy zawsze razem.

Krzysztof Urtnowski

Do akcji włączyli się też piłkarze Zawiszy i wielu innych klubów, m.in. Paweł Kanik, Adrian Błąd, Jacek Górlaski, Krzysztof Urtnowski, Damian Węglarz, Kornel Sochań, Adam Wiśniewski, Jakub Witucki, Arkadiusz Gajewski.

 

 

 

 

 

 

Źródło: Zawisza Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor