Piłka Nożna 2 sie 2018 | Redaktor
Już dziś porozumienie w sprawie piłkarzy Zawiszy?

Prezes Zarządu CWZS Zawisza, Waldemar Keister/fot. Anna Kopeć

Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy nie wyrzuci ze swoich struktur Stowarzyszenia Piłkarskiego „Zawisza Bydgoszcz” – zapowiada Polskie Radio PiK. I dodaje, że być może, w połowie sierpnia piłkarze rozegrają pierwszy mecz na obiektach klubu przy ul. Gdańskiej.

Przypomnijmy, że dziś odbędzie się nadzwyczajne Walne Zgromadzenie CWZS, które na wniosek zarządu miało podjąć uchwałę o wykluczeniu SP „Zawisza Bydgoszcz”. To posunięcie było następstwem wyroku sądu z początku lipca, który uznał podobną uchwałę sprzed trzech lat za nieważną, co w efekcie automatycznie oznaczało, że wygnani do Potulic piłkarze mają prawo powrotu na Gdańską 163.

Z wyrokiem nie chcieli się pogodzić działacze CWZS. Powrotu SP „Zawisza Bydgoszcz” nie chciał też prezydent miasta Rafał Bruski, który unikał wykonania uchwały Rady Miasta, zobowiązującej go do podjęcia wszelkich działań, aby do takiego powrotu doprowadzić.

Jak podaje Bartosz Kustra, dziennikarz Polskiego Radia PiK, w ostatnim czasie doszło do dwóch spotkań szefów CWZS z przedstawicielami SP „Zawisza Bydgoszcz”. - Mediatorem w rozmowach był Eugeniusz Nowak, wiceprezes PZPN i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej – informuje Kustra. Na antenie radia Nowak wyraził optymizm. Dziennikarz zapowiedział, że być może w połowie sierpnia piłkarze Zawiszy rozegrają już w Bydgoszczy pierwszy ligowy mecz w roli gospodarza.

Po obradach walnego zgromadzenia CWZS, dziś (2 sierpnia) na późne popołudnie zapowiedziano konferencję prasową.

Czytaj też:

Zawisza tylko w Bydgoszczy 

Porozmawiajmy o Zawiszy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor