Pogoda w Bydgoszczy 28 mar 2019 | Redaktor
Będzie coraz cieplej, ale raczej pochmurno [POGODA]

Dziś zachmurzenie będzie umiarkowane, od jutra duże lub całkowite. Bezchmurne niebo przyjdzie do nas dopiero za frontem chłodnym, którego spodziewać się możemy w nocy z soboty na niedzielę

Dziś maksimum temperatury? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:36

Nadal upalnie, ale możliwe będą burze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:58

Na pogodę w naszym regionie ma wpływ przemieszczający się na południowy wschód układ frontów atmosferycznych. Są one związane z niżem Norbert, którego ośrodek znajduje się nad Morzem Norweskim. Z drugiej jednak strony wyż Irmielin, z ośrodkiem nad Wyspami Brytyjskimi, obejmuje całą resztę Europy. Zacznie napływać cieplejsze powietrze polarno morskie, więc wilgotne. Stąd zachmurzenie.

Dziś mogą wystąpić słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna w Bydgoszczy wyniesie 11 stopni.  Wiatr będzie słaby, od 5 do15 km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie.

Ocieplenie jest faktem. Wczoraj w Bydgoszczy było 9 stopni, dziś rano +6 stopni, przewidywane jest maksymalnie 11, jutro może być około 12. W prognozie na sobotę już mamy rozbieżność między modelami. UM przewiduje utrzymanie się temperatur maksymalnych na poziomie 10-12 stopni, zaś WRF przewiduje około 15 stopni. W niedzielę przyjdzie niewielkie ochłodzenie. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.33, a zajdzie o 18.15. Dzień będzie trwał 12 godzin i 38 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor