Pogoda w Bydgoszczy 19 maj 2019 | Redaktor
Burze i deszcze ze słońcem przeplatane [POGODA]

Typ pogody, tak jak już zapowiedzieliśmy wczoraj, nie zmieni się w najbliższych dniach.

Przebłysk lata [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:57

Wciąż chłodno, ale od jutra pogodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:56

Możemy spodziewać się temperatur maksymalnych nieco powyżej 20 stopni, z burzami i przelotnym deszczem, ale i licznymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Taki typ pogody przyszedł do nas wraz z masą ciepłego powietrza znad morza Czarnego, któe sprowadza do nas „pompa ssąca” złożona z wyżu nad Finlandią i niżu nad Niemcami. Niż ten będzie się pogłębiał i przechodził nad Czechy, a wyż powędruje na południowy wschód — nad Rosję. 

W związku z tym w Bydgoszczy będzie dziś pochmurno, burzowo i deszczowo, ale będą też chwile pogodne. Wiatr będzie przeważnie wschodni i przyniesie kolejne masy ciepłego i parnego powietrza znad Ukrainy i Rumunii. Dostępne nam modele nie przewidują na dziś w Bydgoszczy znacznej ilości opadów.

Trzeba też powtórzyć to, na co wielokrotnie już zwracaliśmy uwagę. Prognozy opadów deszczu w okresie ciełym, który sporzyja silnej konwekcji (czyli unoszeniu się pary wodnej z podłoża) nie są możliwe do precyzyjnego przewidywania, zwłaszcza jeśli chodzi o dokładne określenie miejsca, gdzie wystąpią. Na przykład wczorajszy poranny deszcz w Bydgoszczy nie był prognozowany w żadnym modelu. Dopiero wtedy, gdy chmura deszczowa (komórka lub superkomórka) już się utworzyła, można dość dokładnie przewidzieć jakim torerm będzie się przemieszczać, ale to dopiero na krótki czas przed deszczem, na podstawie lokalnych danych z radarów.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.44, a zajdzie o 20.46. Dzień będzie trwał 16 godzin i 2 minuty. Czas między wschodem i zachodem słońca przekroczył już 16 godzin. Wkraczamy w okres najdłuższych dni i najkrótszych nocy. Potrwa on około dwa miesiące.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor