Pogoda w Bydgoszczy 15 kwi 2019 | Redaktor
Chociaż zimno, to jednak pięknie... [POGODA]

Dzisiejszego poranka mieliśmy znów — zgodnie z ludowym porzekadłem — „trochę zimy” w kwietniu. Temperatura odnotowana przez stację IMGW w Bydgoszczy wyniosła –0,3 stopnia. Zostało wydane ostrzeżenie o przymrozkach dla całego województwa kujawsko-pomorskiego, które obowiązuje do jutra.

Dziś maksimum temperatury? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:36

Nadal upalnie, ale możliwe będą burze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:58

Mimo, że układ atmosferyczny wciąż się nie zmienia — pozostajemy pod wpływem wciąż tego samego, coraz mocniejszego, wyżu Skandynawskiego — i pomimo, że nie zmieni się kierunek napływu mas powietrza, to jednak będzie coraz cieplej. Zawdzięczamy to coraz mniejszemu zachmurzeniu i coraz dłuższym okresom bezchmurnego nieba. 

Zła wiadomość jest taka, że jest i będzie sucho. Ten wiosenny wiatr, wiejący ze wschodu już od wielu dni, przy braku opadów, skutecznie wysusza glebę. Przydomowy ogródek wystarczy zacząć podlewać. Ale rolnicy już zaczynają mówić o kolejnej suszy…

Zachmurzenie w ciągu dnia będzie dziś małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie w Bydgoszczy 12 stopni.  Wiatr będzie już słabszy niż wczoraj, do 20 km/h, cały czas północno-wschodni.  Ciśnienie jest wysokie i będzie się wahać. Jutro pogoda w naszym regionie bez większych zmian, a w środę już powinno być zdecydowanie powyżej 15 stopni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.50, a zajdzie o 19.48. Dzień będzie trwał 13 godzin i 58 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor