Pogoda w Bydgoszczy 16 lis 08:46 | Redaktor
Ciepły weekend [POGODA]

Ten weekend będzie — jak na listopad — wyjątkowo ciepły

Dziś maksimum temperatury? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:36

Nadal upalnie, ale możliwe będą burze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:58

Wprawdzie przeważać będzie umiarkowane i duże zachmurzenie, na ogół bez opadów. Na razie mamy napływ ciepłej masy powietrza z południa. Dzisiaj i jutro pozostaniemy pod wpływem zatoki związanej z wieloośrodkowym niżem znad Atlantyku. Ośrodek tego niżu znajdujący się nad Niemcami, meteorolodzy z DWD nazwali „Heiner”. Dziś jesteśmy w ciepłym wycinku tego niżu. Jutro zbliży się jego front chłodny, który na razie nie sprowadzi do nas zimnego powietrza, ale spowoduje powstanie niżu wtórnego, który będzie przemieszczał się wzdłuż naszej zachodniej granicy na północ. 

Pomiędzy niżem i stacjonarnym wyżem znad Rosji wzrastać będzie różnica ciśnień, co spowoduje wzrost prędkości i porywistości wiatru z kierunków południowych. U nas będzie to mniej odczuwalne, ale dla południowej Polski wydano ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Ten stacjonarny wyż blokuje wędrówkę niżów dalej na wschód i powoduje, że typ pogody, który właśnie się ukształtował będzie w najbliższych dniach dość stabliny.

Dziś w Bydgoszczy będzie zachmurzenie duże, po południu przejaśnienia i rozpogodzenia. Przed południem możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna około 13 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, z kierunków południowych.  

W nocy spadki temperatury bedą niewielkie, zachmurzenie umiarkowane lub duże, raczej bez opadów. 

W niedzielę pogoda podobna do dzisiejszej, ale bez opadów.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.14, a zajdzie o 15.51. Dzień będzie trwał 8 godzin i 36 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor