Pogoda w Bydgoszczy 12 wrz 05:59 | Redaktor
Cyrkulację zachodnią uważam za otwartą [POGODA]

Po pięknej środowej pogodzie wrócą chmury, a jutro również — być może — deszcz

Poniedziałkowe rozpogodzenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 24 lut 06:00

Europa północna będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostała część kontynentu znajduje się pod wpływem klina wyżowego znad Atlantyku. U nas przejściowo zaznaczy się skraj zatoki niżu znad Morza Norweskiego — nad naszym regionem przechodzi dziś kolejny zokludowany front, związany z tym właśnie zanikającym niżem „Dorian”.

Ten wyż znad Atlantyku w końcu zablokuje cyrkulację zachodnią, ale stanie się to dobiero za około tydzień. Na razie trwa proces który opisaliśmy w jednej z wczesniejszych prognoz. Dziś w Bydgoszczy zachmurzenie będzie na ogół umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwe, ale mało pradopodobne są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie około 20 stopni. Wiatr będzie słaby, zachodni i południowo-zachodni.

Jutro zachmurzenie na ogół umiarkowane lub duże, okresami przelotne opady deszczu, temperatura maksymalna nadal na poziomie 20 stopni. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.17, a zajdzie o 19.11. Dzień będzie trwał 12 godzin i 54 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor