Pogoda w Bydgoszczy 8 sty 2019 | Redaktor
Deszczowa zima [POGODA]

Aktywny niż znad południowej Skandynawii przemieszcza się nad Polskę. Jego centrum dziś po południu znajdzie się nad zachodnim wybrzeżem, a w nocy nad Bydgoszczą

Dziś maksimum temperatury? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:36

Nadal upalnie, ale możliwe będą burze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:58

Nieprzewidzianym elementem wczorajszej sytuacji pogodowej było wieczorne rozpogodzenie, które sprawiło, że temperatura, która już południe zaczęła wzrastać i osiągnęła +1,8 stopnia, wieczorem ponownie spadła w Bydgoszczy do -1,1 stopnia. Dopiero około 22.00, kiedy zachmurzyło się, temperatura zaczęła ponownie wzrastać i osiągnęła rano +0,7 stopnia. Wszystkie pozostałe elementy pogodowej układanki są takie, jak przewidywała nasza prognoza - przede wszystkim gwałtowny spadek ciśnienia i dość intensywne opady deszczu, padającego na zmarzniętą ziemię i powodującego gołoledź. Jednak dość szybki wzrost temperatury powietrza powinien niwelować to zjawisko.

Aktywny niż znad południowej Skandynawii przemieszcza się nad Polskę. Jego centrum dziś po południu znajdzie się nad zachodnim wybrzeżem, a w nocy nad Bydgoszczą. Przemieści się jeszcze nieco na południe i tam zaniknie. 

W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże. Okresami mogą wystąpić opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, w ciągu dnia słabsze niż rano. Temperatura maksymalna wyniesie 4 stopnie. Wiatr będzie umiarkowany, 20 do 30 km/h w porywach do 60 km/h, południowy. Ciśnienie nadal będzie spadać.

W nocy nadal będzie padał słaby deszcz. Jutro pogoda będzie podobna do dzisiejszej, będzie nieco chłodniej - maksymalnie około 2 stopnie.  Pojutrze proces ochłodzenia będzie  kontynuowany. Możemy spodziewać się od 0 do +1 stopnia w ciągu dnia i mrozu do -2 stopni w nocy z czwartku na piątek.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 8.00, a zajdzie o 15.50. Dzień będzie trwał 7 godzin i 50 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor