Pogoda w Bydgoszczy 25 lip 06:22 | Redaktor
Na skraju upałów [POGODA]

Wyż „Yvonne” nadal sprowadza tropikalne powietrze nad Europę zachodnią i umiarkowanie ciepłe z północy nad naszą część kontynentu.

Chłodna (wyborcza) niedziela [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:54

Pochmurno i chłodno [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:16

We Francji trwają upały. Temperatury przekraczają 40 stopni. Także w Niemczech padł rekord temperatur, w Geilenkirchen, koło Kolonii było 40,5 stopnia. Gorąco jest też w Belgii i Holandii. Upały francuskie są o tyle nietypowe, że dotyczą północnej częśi kraju, gdzie ludzie oraz infrastruktura nie są dostosowane do tak wysokich temperatur.

W Polsce ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem dla pięciu województw wydał wczoraj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Tam temperatury sięgną dziś 29 – 31 stopni.

Alert dotyczy części zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, całego województwa lubuskiego i dolnośląskiego oraz zachodnich powiatów opolskiego. U nas temperatury pozostaną w „górnych strefach stanów średnich”. W Bydgoszczy przewidywane jest dziś 27 – 28 stopni przy zachmurzeniu umiarkowanym. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W nocy zachmurzenie będzie małe, temperatura minimalna około 15 stopni. Jutro pogoda podobna do dzisiejszej, temperatura może być o 1 – 2 stopnie niższa.

Do zachodnich wybrzeży Francji zbliża się front chłodny, w sobotę upały tam się zakończą. U nas również w weekend nastąpi spadek ciśnienia i temperatury. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.54, a zajdzie o 20.54. Dzień będzie trwał 15 godzin i 59 minut. Dzień już jest mniej niż dwukrotnie dłuższy od nocy.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor