Pogoda w Bydgoszczy 18 lip 06:36 | Redaktor
Nadchodzi zmiana [POGODA]

Zjawiska pogodowe, zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej, przebiegają tak, jak przewidzieliśmy.

Pod samym wierzchołkiem Keywana [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:48

Nadchodzi ocieplenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 3 kwi 07:25

Niż „Rico”, który znad Bałtyku przemieścił się nad Białoruś, przejdzie nad zachodnią Rosję, tam zatrzyma się i pogłębi. Wschodnia część Polski wczoraj pozostawała w jego tylnej części, przy napływie świeżego, chłodnego powietrza prosto znad Bałtyku. W naszym regionie spadło zaledwie kilka kropel desczu, ale na wschód od nas wystąpiły opady przelotne.

Dziś wejdzie do nas słaby klin wyżowy oddzielający od siebie niże „Rico” i atlantycki. Poprawi on pogodę, ale wciąż utrzymywać się będzie niewielkie zachmurzenie cumulusowe. Chłodne i wilgotne powietrze, które napłynęło znad północnego Atlantyku, będzie transformować się nad Polską, to znaczy osuszy się i nieco ociepli.

W piątek, w miarę powolnego przesuwania się klina wyżu w głąb kraju, znad Niemiec nasuwać się będzie zachmurzenie frontowe, związane ze wspomnianym niżem atlantyckim. Przyniesie ono słabe opady deszczu.

Dziś w Bydgoszczy spodziewane jest zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 23–25 stopni. Wiatr słaby, zmienny.

Następne dni, jak już pisaliśmy, przyniosą systematyczny wzrost temperatury.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.44, a zajdzie o 21.04. Dzień będzie trwał 16 godzin i 19 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor