Pogoda w Bydgoszczy 15 lis 06:06 | Redaktor
Ostatni zimny dzień [POGODA]

Sytuacja meteorologiczna nad Europą zrobiła się bardzo ciekawa. Zachodnią i środkową część kontynentu obejmuje niż Günther z centrum nad Niemcami.

Dziś maksimum temperatury? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:36

Nadal upalnie, ale możliwe będą burze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:58

Jego zachodnia część sprowadziła gwałtowny atak zimy do Hiszpanii i Portugalii. Przypomnijmy podstawowe prawo meterologii, że niż na półkuli północnej obraca masy powietrza wokół swego centrum, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. W północno-zachodniej Hiszpanii z powodu opadów śniegu i marznącego deszczu, nieprzejezdnych jest ponad 30 tras szybkiego ruchu. Z powodu wysokich na ponad 8 metrów fal wczoraj w Galicji zamknięto tymczasowo wszystkie porty morskie. My jesteśmy po wschodniej stronie tego niżu, która sprowadzi do nas cieplejsze powietrze z południa.

Z południa na północ kraju przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny. W strefie tego frontu przewidywane jest zachmurzenie duże lub całkowite.  Temperatura maksymalna wyniesie dziś około 9 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. 

W nocy z piątku na sobotę rozpogodzenia, zachmurzenie umiarkowane, temperatura minimalna około 7 stopni.

Jutro zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, możliwe będą słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna będzie już o kilka stopni wyższa, spodziewane jest w Bydgoszczy 13 stopni. Wiatr będzie nadal umiarkowany, z kierunków południowych. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.12, a zajdzie o 15.52. Dzień będzie trwał 8 godzin i 40 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor