Pogoda w Bydgoszczy 13 maj 2019 | Redaktor
Pod panowaniem Neyviego [POGODA]

Strefa deszczu opuszcza już Polskę, wychodząc z jej północno–wschodnich granic w stronę Litwy i Białorusi.

Przebłysk lata [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:57

Wciąż chłodno, ale od jutra pogodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:56

W Bydgoszczy spadło wczoraj ponad 4 mm deszczu i to w postaci rzęsistego, systematycznego opadu, takiego, jakiego potrzebuje gleba. Ulewne bowiem deszcze spływają po glebie, nie zdążając wsiąknąć. Takie jak wczorajszy — nawadniają. Było natomiast bardzo zimno. Temperatura maksymalna wyniosła zaledwie 8 stopni. 

Dziś w godzinach rannych powstanie ośrodek opadów deszczu na Pomorzu zachodnim. Będzie się on przemieszczał w kierunku południowo wschodnim, w stronę Wielkopolski i dalej Górnego Śląska, ale raczej ominie Bydgoszcz od zachodu.

Jesteśmy pod wpływem wyżu Neyvi, którego centrum znajduje się nad morzem Północnym. Spodziewane jest dziś w Bydgoszczy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami po południu. Dzień minie raczej bez opadów, wiatr będzie wiał z północnego zachodu lub północy, bedzie umiarkowany, po południu dość silny. Temperatura maksymalna w Bydgoszczy wyniesie około 12 stopni. 

Jutro zachmurzenie będzie większe i będzie jeszcze chłodniej — około 10 stopni. A wieczorem oraz w nocy z wtorku na środę znów będzie padał deszcz. Nie jest wykluczony opad również jutro rano. W następnych dniach przewidywany jest wreszcie wzrost temperatur. Od piątku powinniśmy już mieć temperatury maksymalne powyżej 20 stopni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.53, a zajdzie o 20.36. Dzień będzie trwał 15 godzin i 43 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor