Pogoda w Bydgoszczy 19 lis 2018 | Redaktor
Przedzimie [POGODA]

Dziś nadal będzie pochmurno i deszczowo, temperatura utrzyma się na poziomie około plus 3 stopni.

Dziś maksimum temperatury? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:36

Nadal upalnie, ale możliwe będą burze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:58

Nie tak dawno, bo jeszcze tydzień temu, pogodę w naszym regionie i w całej środkowej Europie, kształtował układ, który można by nazwać wertykalnym, pionowym. Granica pomiędzy wyżem na wschodzie, a niżem na zachodzie biegła bowiem na mapie pionowo z północy na południe, a taki układ, zgodnie z prawami fizyki, umożliwiał napływ ciepłego powietrza z południa.

Dziś układ ten zmienił się i ukształtował się  horyzontalnie, poziomo. Mamy wyż na północy (wg niemieckich służb nazywa się on Burckhard) oraz niż na południu (Dschuna). Układ taki powoduje napływ chłodnego, kontynentalnego powietrza ze wschodu. 

Dziś jeszcze będzie względnie cipło i wilgotno, zachmurzenie będzie duże z możliwymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 do 5 stopni. Wiatr będzie wiać ze wschodu, umiarkowany 20 do 30 km/h, ale w porywach może osiągać 50 km/h. Ciśnienie będzie powoli wzrastać.

Jutro już bez opadów i chłodniej, ale też pogodniej. W nocy przyjdzie mróz (około -1 stopień), a w ciągu dnia jutro temperatura może nie wzrosnąć powyżej zera. Kolejne dni przyniosą temperaturę około plus 1 - 2 stopnie w dzień, a w nocy coraz mroźniej - do minus 5 stopni. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.19 a zajdzie o 15.47. Dzień będzie trwał 8 godzin i 28 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla   Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor