Pogoda w Bydgoszczy 24 wrz 2018 | Redaktor
Teraz czekają nas skoki ciśnienia [POGODA]

W ciągu dwóch dób ciśnienie wzrośnie teraz aż o 25 mm słupka rtęci, czyli o ponad 30 hPa. Będzie deszczowo i zimno

Znowu wieje [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:45

Xantypa nadchodzi [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 21 lut 06:14

Niż odpowiedzialny za nocną ulewę przemieszczał się na wschód bardzo szybko i już jest nad Białorusią. Tylna jego część ściąga do nas z północy chłodne powietrze. W tym chłodnym powietrzu buduje się z kolei nad Niemcami silny wyż. Ciśnienie rano wynosiło w Bydgoszczy 757 mm słupka rtęci (1009 hPa) i już zaczęło rosnąć,  a do jutra osiągnie być może nawet 780 mm słupka rtęci. Ciśnienie, o którym tu mowa, ma wartość zawsze o około 7 mm wyższą niż pokaże domowy barometr, mówimy bowiem o ciśnieniu zredukowanym do poziomu morza. Obrazowo można powiedzieć, że jest to ciśnienie, jakie panowałoby w Bydgoszczy w studni o głebokości sięgającej poziomu morza. Wszystkie ciśnienia w naszych prognozach podajemy w ten sposób i jest to praktyka w meteorologii dość powszechna, bardzo rzadko podaje się ciśnienie niezredukowane (bezwzględne).

Dziś będzie zimno i deszczowo. Temperatura o 6 rano wynosiła 8 stopni i wygląda na to, że niewiele wzrośnie w ciągu dnia, wg modelu UM nie przekroczy 10 stopni. Deszcz będzie padał z przerwami do około godziny 2giej nastepnej nocy. Potem rozpogodzi się, a temperatura spadnie rano do około 4 - 5 stopni.

We wtorek powinno się rozpogodzić, ale słońce, które zaświeci będzie juz słońcem typowo jesiennym. Temperatura maksymalna wyniesie około 13 stopni.

Model WRF natomiast przewiduje w Bydgoszczy spadek temperatury w nocy z wtorku na środę nawet do zera!

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.35, a zajdzie o 18.44. Dzień będzie trwał 12 godzin i 9 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla   Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor