Pogoda w Bydgoszczy 11 lip 06:22 | Redaktor
Trochę słońca w naszym mieście... [POGODA]

Jak to często bywa, po przejściu frontu chłodnego nad Alpami utworzył się niewielki i słaby wyż, który przyniesie przejściową i niewielką, ale jednak poprawę pogody dziś i jutro. 

Od piątku wracają deszcze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:47

Początek czerwca niezbyt ciepły [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:51

Zachodnia Rosja, basen Morza Śródziemnego oraz Wyspy Brytyjskie nadal znajdują się w zasięgu niżów, z układami frontów atmosferycznych. Tymczasem w globalnym układzie kasztłatującym pogodę, istotne znaczenie będzie miało w najbliższych dniach połączenie klina wyżu Azorskiego z wyżem nad Morzem Norweskim.

Na razie jednak jesteśmy pod wpływem zatoki niżowej związanej z wypełniającym się niżem nad północno-zachodnią Rosją. Z północy nadal napływa chłodne powietrze polarno morskie.

Dziś w Bydgoszczy ma być zachmurzenie umiarkowane, raczej bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie około 22 stopnie. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, okresami porywisty. 

W nocy temperatura minimalna około 13 stopni.

Jutro zachmurzenie początkowo będzie małe lub umiarkowane, stopniowo od zachodu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Po południu mogą wystąpić burze.Temperatura maksymalna nadal będzie rzędu 22 stopni. Wiatr słaby lub umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz silniejszy, w porywach do 65 km/h.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.35, a zajdzie o 21.11. Dzień będzie trwał 16 godzin i 35 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor