Pogoda w Bydgoszczy 17 gru 2018 | Redaktor
W oczekiwaniu na odwilż [POGODA]

Wyż nad Rosją umocni się, jego centrum zatrzyma się nad Moskwą i sięgać będzie on na zachodzie nad Białoruś

Dziś maksimum temperatury? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:36

Nadal upalnie, ale możliwe będą burze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:58

Scenariusz nakreślony wczoraj wciąż jest jeszcze odległy. Wyż nad Rosją umocni się, jego centrum zatrzyma się nad Moskwą i sięgać będzie on na zachodzie nad Białoruś. Z kolei nad Atlantykiem utworzył się już głęboki i rozległy niż, którego centrum przemieszcza się ze środkowego oceanu  w obszar między Islandią a Szkocją. Taki układ powinien zapewnić napływ cieplejszego powietrza z południa. Wg modelu GFS przeważy on i wypchnie znad Polski chłodne masy powietrza tuż przed świętami. Czy ten scenariusz się spełni? Zobaczymy. Perspektywa ta jest jeszcze zbyt odległa, by być tego pewnym. Doświadczenie pokazuje, że możliwe są scenariusze alternatywne.

Tymczasem dziś będziemy mieli w Bydgoszczy zachmurzenie duże, z możliwością niewielkich przejaśnień, temperaturę maksymalną około -1 stopnia.  Opady śniegu raczej już nie wystąpią.  Jutro nieco cieplej - około zera - ale nadal pochmurno.  W środę znów lekki mróz, cały czas przy zasnutym chmurami niebie.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.57 a zajdzie o 15.31. Dzień będzie trwał 7 godzin i 34 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor