Pogoda w Bydgoszczy 13 lip 06:46 | Redaktor
Wciąż niezbyt ciepłe lato [POGODA]

W całej Europie dynamika zjawisk atmosferycznych mocno osłabła.

Pod samym wierzchołkiem Keywana [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:48

Nadchodzi ocieplenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 3 kwi 07:25

Nad Irlandią znajduje się wyż „Xandra”, obejmujący swoim zasięgiem Europę Zachodnią. Nad Rosją, mamy znany nam, rozległy wypełniający się niż. Kolejny układ niżowy utworzył się nad Italią, a niewielki wyż — nad morzem Czarnym. Osłabienie dynamiki polega na tym, że różnice ciśnień są niewielkie — niże niezbyt głębokie, a wyże niespecjalnie wybitne.

Nad Europą środkową i wschodnią wciąż zalega chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, sięgające aż po północne wybrzeże morza Czarnego. Zachodnia Europa już w tej chwili znajduje się w powietrzu nieco cieplejszym, o innym pochodzeniu.

Wczoraj w Bydgoszczy było bardzo ciepło, a dzień zakończył się deszczem. Taka sytuacja raczej się powtórzy. Na dziś w Bydgoszczy przewidywane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Maksymalna temperatura wyniesie około 23 stopnie. Przelotne opady deszczu mogą wystąpić, ale są mało prawdopodopne. Wiatr będzie  słaby i umiarkowany, po południu nieco silniejszy, z kierunków północnych. 

W nocy temperatura minimalna wyniesie około 12 stopni.

W niedzielę rano i przed południem zachmurzenie będzie duże lub całkowite. W ciągu dnia poprawa pogody.  Temperatura maksymalna wyniesie do 22 stopni. Wiatr będzie słaby, chwilami umiarkowany, północny i północno-zachodni.

Od połowy przyszłego tygodnia możemy wreszczie spodziewać się stopniowego powrotu prawdziwego lata.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.37, a zajdzie o 21.09. Dzień będzie trwał 16 godzin i 31 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor