Pogoda w Bydgoszczy 18 mar 2019 | Redaktor
Zaczyna się nowy rozdział tegorocznego przedwiośnia [POGODA]

Ostatni z serii niży, który znad Atlantyku wędrowały przez Bałtyk, powodując u nas niezwykle zmienną, wietrzną i deszczową pogodę, odchodzi na wschód i tam zaniknie. Wszystkie bowiem niże nad lądem zanikają bardzo szybko, pozbawione „paliwa”, jaki dla niżu stanowi wilgoć, czyli para wodna czerpana z akwenów morskich, głównie z oceanów.

Manfred panuje [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 04:54

Znów będzie coraz cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:39

W ich miejsce rozbudowuje się bardzo silny i rozległy wyż nad całą zachodnią Europą, który dosięgnie nas we wtorek, klinem rozbudowującym się znad Alp. Już dzisiaj ciśnienie zaczęło rosnąć i będzie coraz wyższe aż do środy. Wyż ten, jeśli wierzyć długoterminowemu modelowi GFS, zablokuje cyrkulację zachodnią na około 10 dni. Dopiero na przełomie marca i kwietnia spodziewane jest z kolei przełamanie tej blokady i ponowne otwarcie zachodniej cyrkulacji.
Jeszcze dzisiaj i jutro będziemy mieć syndrom „pogody dnia wczorajszego”, z przelotnymi opadami, zmiennym zachmurzeniem i dziś jeszcze wciąż dość silnym wiatrem oraz stosunkowo niską temperaturą, która wzrośnie dopiero w środę. We wtorek wiatr osłabnie.
Dziś możemy się spodziewać maksymalnie około 8 stopni, w nocy spadek temperatury do około +3. Jutro pogoda i temperatura podobna, ale w nocy z wtorku na środę, spodziewane jest bezchmurne niebo i możliwy spadek temperatury nawet poniżej zera.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.56, a zajdzie o 17.57. Dzień będzie trwał 12 godzin i 1 minutę.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor