Pogoda w Bydgoszczy 18 sty 08:16 | Redaktor
Znów będzie pochmurno [POGODA]

Jesteśmy w zasięgu wyżów, oś wyżowa rozciąga się między wyżem „Dirk” znad Ukrainy, a wyżem „Ekart” znad Irlandii.

Poniedziałkowe rozpogodzenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:00

Yulia jest niebezpieczna [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:11

Dziś w Bydgoszczy będzie zachmurzenie umiarkowane lub duże. Od zachodu przemieszcza się front chłodny z opadami deszczu. Jego aktywność jest jednak niewielka. Napływa chłodne powietrze polarne morskie. Nadal jednak będzie względnie ciepło, na dziś przewidywana jest w Bydgoszczy temperatura maksymalna około 5 stopni. 

Jutro pogoda ma być podobna do dzisiejszej. Dość silny i porywisty wiatr wzmagać będzie odczucie chłodu, lecz będzie to chłód późnej jesieni, nie zimy. Wiatr poprawi natomiast jakość powietrza, rozpraszając zanieczyszczenia, czyli słynny smog. Zjawisko to zyskało juz w opinii publicznej charakter niemal mityczny, obwinia się za ten smog palących w piecach starego typu. Jest to tylko w niewielkim stopniu słuszne. Mgła i niskie podinwersyjne zachmurzenie przy wysokim ciśnieniu sprzyjają koncentracji zanieczyszczeń, które zawsze znajdują się w powietrzu, z różnych powodów. Dobitnie to pokazuje przykład Krakowa, w którym zlikwidowano już ogromną większość pieców węglowych, a zjawisko smogu nie zmniejszyło się w zauwazalny sposób. 

Tymczasem jutro i w poniedziałek spodziewany jest znaczny wzrost ciśnienia, co zwłaszcza w poniedziałek przyniesie nam „smogową” pogodę, która na szczęście we wtorek zostanie znów przewietrzona zachodnim wiatrem. W poniedziałek równiez może wystąpić wystąpić zjawisko, które o tej porze roku powinno być normalne, czyli całodobowy mróz. Jednak na krótko, bo już od wtorku, a na pewno od środy, temperatury wrócą do poziomu zdecydowanie powyżej zera. 

Szanse na prawdziwą zimę są coraz mniejsze, bo wody Atlantyku mają temperaturę bardzo wysoką jak na tę porę roku. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.50, a zajdzie o 16.05. Dzień będzie trwał 8 godzin i 14 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor