POLICJA 997 30 maj 2019 | Redaktor
Poszukiwania 21-latki zakończyły się szczęśliwie

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

We wtorek (28 maja) sępoleńscy policjanci prowadzili poszukiwania 21-letniej mieszkanki powiatu. Rodzina poinformowała policjantów, że życiu kobiety zagraża niebezpieczeństwo. Dzięki reakcji bliskich i funkcjonariuszy udało się ją odnaleźć i przekazać pod opiekę specjalistów.

We wtorek o 15.30 dyżurny sępoleńskiej policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu młodej kobiety, która, jak wynikało z informacji, chce odebrać sobie życie. Zaniepokojona rodzina powiedziała mundurowym, że 21-latka poprzez SMS-y poinformowała o swojej desperacji. Funkcjonariusze podjęli akcję poszukiwawczą, sprawdzając wszystkie możliwe miejsca. Po ponad dwóch godzinach poszukiwań w rejonie nasypu kolejowego zauważyli kobietę odpowiadającą rysopisowi. Po chwili policjanci potwierdzili, że jest to poszukiwana 21-latka. Wezwali karetkę pogotowia, a następnie przekazali kobietę pod opiekę specjalistów.

Dzięki szybkiemu działaniu członków rodziny oraz miejscowych funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Ważne jest, aby nie być obojętnym na innych ludzi i ich problemy, a w przypadkach zagrożenia informować o tym odpowiednie służby. W ten sposób można uratować komuś życie – podkreśla mł. asp. Małgorzata Warsińska, oficer prasowa sępoleńskiej komendy.

źródło: KPP w Sępólnie Krajeńskim

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor