POLICJA 997 26 sie 17:43 | Redaktor
Rowerzysta zabił pieszą na pasach. Policja szuka świadków [WIDEO]

fot. Policja (monitoring)

Policjanci apelują: Ponawiamy prośbę o zgłaszanie się osób, które były świadkiem wypadku drogowego z udziałem pieszej oraz rowerzysty, do którego doszło w czwartek (22 sierpnia) w Toruniu na skrzyżowaniu ulic Kraszewskiego i Matejki. Wizerunek rowerzysty i przewożonego na kierownicy mężczyzny zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

W miniony czwartek (22 sierpnia) o godz. 12.10 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Kraszewskiego i Matejki w Toruniu doszło do potrącenia prawidłowo przechodzącej przez jezdnię 86-letniej kobiety przez rowerzystę. Kierujący rowerem jechał po przejściu dla pieszych, a na kierownicy roweru przewoził innego mężczyznę. W wyniku zderzenia z rowerem 86-latka trafiła do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy, następnego dnia zmarła. Sprawca potrącenia wraz z pasażerem odjechali z miejsca zdarzenia.

Policjanci dotarli do zapisów z kamer monitoringu miejskiego, które zarejestrowały zdarzenie.

Osoby, które rozpoznają mężczyzn jadących rowerem widocznych na załączonych zdjęciach lub posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, prosimy o pilny kontakt z policjantami - osobiście: w Komisariacie Policji Toruń – Śródmieście, ul. PCK 2 lub telefonicznie pod numerem: (56) 641 24 52, (56) 641 24 30 lub 112. 

Źródło i foto: Policja (monitoring)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor