112 29 kwi 2019 | Redaktor
Napadli na bydgoszczanina. Zostali aresztowani

fot. KWP w Bydgoszczy

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Zatrzymani dzień wcześniej napadli na bydgoszczanina, kradnąc mu papierosy i zapalniczkę warte 10 złotych. Pokrzywdzony z obrażeniami trafił do szpitala. Sąd aresztował podejrzanych na dwa miesiące. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do rozboju doszło we wtorek (24 kwietnia) nad ranem przy ulicy Leszczyńskiego w Bydgoszczy doszło. Idący do pracy bydgoszczanin został zaatakowany przez dwóch mężczyzn,

O sytuacji zostali powiadomieni policjanci z bydgoskiego Szwederowa. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że sprawcy zaczepili go pod pretekstem poczęstowania ich papierosem. Gdy odmówił, uderzyli go w głowę i przewrócili na ziemię. Bijąc go, zabrali mu papierośnicę z papierosami i zapalniczkę. Mężczyzna doznał urazu głowy i został przewieziony do szpitala na badania. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni.

Następnego dnia funkcjonariusze wytypowali podejrzewanych. W tym samym dniu namierzyli ich na jednym z parkingów sklepowych. Mężczyźni na widok policjantów próbowali uciekać. Zostali zatrzymani. 36 i 33-latek trafili do policyjnego aresztu. Byli pijani.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzut rozboju. Następnie przewieźli ich do prokuratury.

Tam prokurator po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o ich tymczasowy areszt. Natomiast sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował 36- i 33-latka na najbliższe dwa miesiące.

Źródło: KWP w Bydgoszczy

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor