Religia 23 mar 11:22 | Redaktor
Kapłani wyjechali na ulice parafii [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Napotkani przypadkowi przechodnie klękali i rozpłakiwali się przed Chrystusem Eucharystycznym. Tak było wczorajszego wieczoru na terenie parafii Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Przykład godny naśladowania.

Kapłani bydgoskiej Bazyliki św. Wincentego a Paulo wczoraj w godzinach wczesnowieczornych wyruszyli z Najświętszym Sakramentem w Monstrancji na ulice parafii ze szczególnym błogosławieństwem dla mieszkańców.

- Jechało trzech kapłanów i ja, koordynowałem trasę, każda z ulic parafii została nawiedzona przez Jezusa Eucharystycznego - mówi Mikołaj Ratajczak, nawigujący trase przejazdu - było to dla mnie ogromne przeżycie duchowe. Jeszcze nigdy nie jechałem autem tak blisko Ciała Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Właściwie przecież nigdy nie jechałem z Jezusem w monstrancji autem.

fot. Anna Kopeć

Na każdej ulicy kapłani zatrzymywali się i błogosławili. Zdarzało się, że przechodzące akurat tamtędy rodziny klękały i płakały na widok Jezusa Chrystusa eucharystycznego.

fot. Mikołaj Ratajczak, fb. tutaj

Parafianie są bardzo wdzięczni za to szczególne błogosławieństwo. Miasto z jego pustymi ulicamy, jest pełne ludzi - nas mieszkańców. Nie szkodzi, że nas teraz nie widać. Wszyscy potrzebujemy siły szczególnej w czasie epidemii. Tego szczególnego spokoju serca, które przeciez Bóg daje zawsze, jeśli tylko człowiek chce ten spokój przyjąć.

MR

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor