Sport 28 kwi 20:50 | Redaktor

Ekipa Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz wygrała na wyjeździe czwarty mecz ćwierćfinałowy w play-off 1. ligi koszykarzy. Tym samym stan rywalizacji jest teraz 2:2 i czekają nas emocje w piątym, decydującym spotkaniu z Weegree AZS Politechniką Opolską.

Bydgoscy koszykarze zajęli w rundzie zasadniczej czwartą lokatę. To oznaczało, że w ćwierćfinale zmierzą się z sąsiadem z tabeli Weegree AZS Politechnika Opolska. Rywalizacja okazała się bardzo zacięta. Pierwsze trzy mecze kończyły się wynikami 79:81, 83:76, 73:74 i bydgoszczanie przegrywali w rywalizacji do trzech wygranych 1:2. Aby pozostać w grze, musieli wygrać w niedzielę (28 kwietnia) na wyjeździe. I to im się udało. Pokonali gospodarzy 81:73, ale mimo bardzo mocnego uderzenia w pierwszej kwarcie i prowadzenia dziesięcioma punktami, oddali opolanom inicjatywę i po trzech kwartach to Politechnika prowadziła 57:56.

Ostatecznie najlepszym komentarzem do niedzielnego meczu jest wpis na klubowym Facebooku: „ta drużyna pokazała dziś charakter”.

Decydujące starcie w środę (1 maja) w Sisu Arenie o godz. 18.00. Na zwycięzcę czeka już w półfinale ekipa GKS Tychy (ósma po sezonie zasadniczym)